En yalın haliyle kodlama öğrenmeye giriş

Sorucubiri5849

Femtopat
Arkadaslar öncelikle merhaba ben bir websitesi yapmayı düşünüyordum ve bir yazılım dilini öğrenmek için 7-8 saatimi verebilirdim ve bilgisayarımı hazırladım ve PHP ile başlamayı düşündüm. Fakat arkadaşlar ders videosunu çeken adamın ne dediği bile net belli değil ders eğitiminin sonuna çektim adam hala kaldığı yerde, bana gerçekten en yalın haliyle öğrenebileceğim ve web site yapmaya yönelik öğrenebileceğim yer neresidir? Ayrıca yapacağım web sitesine ayrıca fikirler verebilirsiniz örneğin; JavaScript ekleme vb. şimdiden hepinize teşekkürler.

Arkadaslar öncelikle merhaba ben bir websitesi yapmayı düşünüyordum ve bir yazılım dilini öğrenmek için 7-8 saatimi verebilirdim ve bilgisayarımı hazırladım ve PHP ile başlamayı düşündüm. Fakat arkadaşlar ders videosunu çeken adamın ne dediği bile net belli değil ders eğitiminin sonuna çektim adam hala kaldığı yerde, bana gerçekten en yalın haliyle öğrenebileceğim ve web site yapmaya yönelik öğrenebileceğim yer neresidir? Ayrıca yapacağım web sitesine ayrıca fikirler verebilirsiniz örneğin; JavaScript ekleme vb. şimdiden hepinize teşekkürler.

Yazılım Bilimi isimli kanal YouTube'da birçok yazılım dili dersi veriyor. PHP için var mıydı bilemiyorum.

Hocam İngilizce bilmeden ilerletmeniz biraz zor. Programlama bilgisinde belli bir seviyeye geldikten sonra da üstüne çıkamazsınız İngilizce bilginiz olmadan. 1 saat programlama dili çalışacaksanız 1 saat de İngilizce çalışmanız lazım. İngilizceyi hiç bilmiyorsanız tabii...

Ayrıca kullandığınız programlama dili bir araçtır, algoritma tasarlamayı da bilmeniz ve sağlam bir matematik arkaplanınızın olması da şart. Programlama dili F1 aracıysa, algoritma da pilotudur. İyi bir pilot olmadan da bir şey başaramazsınız.

Udemy gibi platformalara baktınız mı?

Hocam İngilizce bilmeden ilerletmeniz biraz zor. Programlama bilgisinde belli bir seviyeye geldikten sonra da üstüne çıkamazsınız İngilizce bilginiz olmadan. 1 saat programlama dili çalışacaksanız 1 saat de İngilizce çalışmanız lazım. İngilizceyi hiç bilmiyorsanız tabii...

Ayrıca kullandığınız programlama dili bir araçtır, algoritma tasarlamayı da bilmeniz ve sağlam bir matematik arkaplanınızın olması da şart. Programlama dili F1 aracıysa, algoritma da pilotudur. İyi bir pilot olmadan da bir şey başaramazsınız.
İngilizcesi translate dışında olmayan ve maaşı 7k olan bir tanıdığım var. Kendisi Full Stack developer.

Hocam ingilizce konusunda tam üstüne bastın :) ingilizcem aksanlı bir ingilizi bile anlamaya yetiyor fakat youtubedaki çoğu dersler birbirinden farklı.

Konulardan birisine aslında yazmıştım. Sizlerin de işine yarar umarım. Yeni başlayanlar için gayet iyi kaynaklardır.
Zamanında inceleyip güzel ve faydalı bulduğum, birazından istifade ettiğim kaynakları derledim. Umarım konuyu görecek olan arkadaşlara faydası dokunur.

Elektronik, bilişim ve teknik bilgi için görsel ve yazılı dev kaynak:
Algoritmaya giriş:

C# yazılı kaynaklar: Her Yönüyle C# - Volkan Aktaş, C# - Murat Yücedağ

C# için görsel kaynaklar:

C için yazılı kaynak: C Programlama - Rıfat Çölkesen, Deitel C.

C için videolu kaynak:

C++ için yazılı kaynak: Deitel C++.

C++ için görsel kaynak:

Python için yazılı kaynak: İstihza E-Kitap, Python 3 - Onur Sevli, Python - Mustafa Başer

Python için görsel kaynak:

Java için görsel kaynak:

PHP için yazılı kaynak: A'dan Z'ye PHP.

PHP için görsel kaynak:

Geri
Yukarı