Çözüldü Yazılım öğrenmeye nereden başlanmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
Merhabalar. Arkadaşım ile birlikte yazılım öğrenmek istiyoruz. Tutturdu Python diye. Ben de 6 dil bilen arkadaşım ile konuştum, HTML sonra Java öğren diyor. Sizce hangisinden başlamalıyım?

Çözüm
Buradaki kimseyi dinlemeyin, ben silikon vadisinde çalışıyorum ben bile şu dille başlayın diyemiyorum ki diyemem de zaten, kendiniz yol çizmeniz gerekiyor, yazılım uçsuz bucaksız bir şey, ne istediğinize karar verin ilk önce, Web tasarım için o üstte saydığım şeyleri öğrenmeniz gerekiyor.
Merhabalar. Arkadaşım ile birlikte yazılım öğrenmek istiyoruz. Tutturdu Python diye. Ben de 6 dil bilen arkadaşım ile konuştum, HTML sonra Java öğren diyor. Sizce hangisinden başlamalıyım?
C#dan başlamanı tavsiye ederim, en kolay dillerden birisi. C# öğrenince pythonu anında sökersin. Bunlardan sonra javaya geçebilirsin.

İlk önce araştırmayı bilmeniz gerekiyor, yazılımcı olacaksınız ya, şu konuları görmekten kusmaya başladım artık, foruma arama yerine bunu yazın zibilyon tane konu var, bir çoğuna da mesaj atmışımdır buna da atıyorum. Sen kendin araştırarak gitmek istediğin yolu bulacaksın, kimse sana şuradan buradan başla diye yönlendirme yapamaz. Web tasarım istiyorsan HTML+CSS+JS+NJ öğrenmeniz gerekiyor.

Geri
Yukarı