Ender 3 pro baskıda yapışmıyor

0gretmen

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: B450m-k İşlemci: Ryzen 5 2600 - Ekran Kartı: RX590 Sapphire Nitro+ 8 GB - Ram: 16GB Corsair 3000 mHz
Meslek
Öğretmen
Merhaba.
Baskı alırken çizgilerin yapışma sorunu oluyor ve daire yapamıyor. Videoda çemberden fırlayan çizgileri göstermeye çalıştım. Sizce ısınız az olmasından mı kaynaklanıyor? Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.
Cihaz Ender 3 pro.
Filament ABG (PLA).

Tabla ayarınız gevşek olabilir. Tabla ayarını yeniden yapın.

Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim video yüklenirken sıkıntı olmuş farketmemişim kusura bakmayın. Ekleyemiyorum nedense. Fotoğraf aldım orada belli oluyor.
Tabla ayarı değilmiş sorunum. Nozülün ufacık bir tıkanıklığıymış.
İkinci kez temizleyince açıldı. Meğer yeterince malzeme veremiyormuş bu da boşluklar oluşmasına haliyle yapışmamasına sebep oluyormuş. Umarım benzer sorunlar yaşayanlara bu bilgiler faydalı olur.
Her kontrolü 2 kere yapmakta fayda var arkadaşlar.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-01-20-19-29-59-310_com.miui.videoplayer.jpg
    Screenshot_2021-01-20-19-29-59-310_com.miui.videoplayer.jpg
    54,1 KB · Görüntüleme: 63
Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim video yüklenirken sıkıntı olmuş farketmemişim kusura bakmayın. Ekleyemiyorum nedense. Fotoğraf aldım orada belli oluyor.
Tabla ayarı değilmiş sorunum. Nozülün ufacık bir tıkanıklığıymış.
İkinci kez temizleyince açıldı. Meğer yeterince malzeme veremiyormuş bu da boşluklar oluşmasına haliyle yapışmamasına sebep oluyormuş. Umarım benzer sorunlar yaşayanlara bu bilgiler faydalı olur.
Her kontrolü 2 kere yapmakta fayda var arkadaşlar.
Merhaba.Acaba yazıcıdan memnun musunuz?Yeni alıcak birisine önerir misiniz?

Geri
Yukarı