Ender 3 Pro vs Ender 3 V2

Tercih meselesi slicer.
Ben ayarlar içinde kaybolmak istemiyorum o nedenle Cura kullanmıyorum. Ayrıca diğer ikisi şak diye açılırken Cura görece yavaş açılıyor.

Bende 3'ü de yüklü. Cura duruyor sadece, diğer ikisinin birbirinden üstün noktaları olduğundan dönüşümlü kullanıyorum.

Bu arada baskı süreleri de farklı oluyor, algoritmaları farklı.

Tercih meselesi slicer.
Ben ayarlar içinde kaybolmak istemiyorum o nedenle Cura kullanmıyorum. Ayrıca diğer ikisi şak diye açılırken Cura görece yavaş açılıyor.

Bende 3'ü de yüklü. Cura duruyor sadece, diğer ikisinin birbirinden üstün noktaları olduğundan dönüşümlü kullanıyorum.
Sizce yazılım program olarak hangisini kullanmalıyım.Sizde de dikiş izleri oldu mu kafama takıldı açıkçası program ayarlarından mı filament mi yoksa yazıcının ayarlarımı anlamadım doğrusu.

En basiti S3D. Prusa da komplike değil aslında. Her durumda neyin ne olduğuna dair okuma yapman gerekecek.

Prusa'yı expert modunda kullanırsan daha fazla seçenek görürsün. Advanced ve simple modunda daha az seçenek mevcut yalnız bazı özellikler bazı modlara özel, fırçayla support bölgesi seçme gibi.

Dikişsiz olması mümkün değil ama optimize etmek mümkün.
Mevcut durumda ayardan mı makineden mi bilemem. E-step ayarını gözden geçirebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ya da direkt Prusa'nın son sürümünü kurup Ender 3 V2 profilini seçip benchy basıp karşılaştırabilirsin.

Son düzenleme:
En basiti S3D. Prusa da komplike değil aslında. Her durumda neyin ne olduğuna dair okuma yapman gerekecek.

Prusa'yı expert modunda kullanırsan daha fazla seçenek görürsün. Advanced ve simple modunda daha az seçenek mevcut yalnız bazı özellikler bazı modlara özel, fırçayla support bölgesi seçme gibi.

Dikişsiz olması mümkün değil ama optimize etmek mümkün.
Mevcut durumda ayardan mı makineden mi bilemem. E-step ayarını gözden geçirebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ya da direkt Prusa'nın son sürümünü kurup Ender 3 V2 profilini seçip benchy basıp karşılaştırabilirsin.
Baskı kalitesi için pla mı pla + mı tercih edilmeli?

Kağıt üzerinde PLA+'ın çok az seviyede yüzey kalitesi için daha iyi olduğu söyleniyor ama üreticiye ve ürüne bağlı daha ziyade. Herkes kendi formülüne uygun katkı koyuyor.

X markanın grisi ile ipek grisi arasındaki görsel kalite farkı fiyata çoğu kez yansıyor zaten.

Bende de Ender 3 V2 var, PLA+ ve 0.4lük nozül kullanıyorum.

Cura kullanmıyorum çok fazla opsiyon içeriyor. Prusa ücretsiz ve Ender 3 V2 profili hazır olarak mevcut, baskı süresini neredeyse tam öngörüyor.

Simplify3D ise slicerların Iphone'u gibi ama eksiksiz değil tabii.
S3D cok basarili, iyi Tune yapildiginda kullanmasi Cura'dan kat kat daha fazla kolay.

Eger Ender 3 V2 ve s3d kullanan varsa, profilimi paylasabilirim.

Geri
Yukarı