Ender 3 Pro vs Ender 3 V2

AxiRQ

Decapat
Arkadaşlar merhaba;
Teknik konularda bilgim yok ve ilk yazıcımı alacağım. V2 yaklaşık 500 TL daha pahalı. V2 bu 500 TL fazlalığı hak ediyor mu? Bütçemi biraz daha zorlayıp alayım mı? Yoksa Ender 3 Pro mu önerirsiniz?

2200 liraya alacağın Ender 3 V2 ile, 1500 liraya kendi yapacağın yazıcıdan daha kötü çıktı alırsın.
Ben kendi yaptığım yazıcıdan çıktı alayım, aynı 3d modeli sen ender 3 ile al. Yarışalım. Yarım kilo filamentine iddasına girelim.

2200 liraya alacağın ender 3 V2 ile, 1500 liraya kendi yapacağın yazıcıdan daha kötü çıktı alırsın.
Ben kendi yaptığım yazıcıdan çıktı alayım, aynı 3D modeli sen ender 3 ile al. Yarışalım. Yarım kilo filamentine iddasına girelim.

Bu konu hakkında yeterli bilgisi olmayan birine yazıcı toplamasını söylemek doğru bir şey değil. Eğer daha sonra da toplayacaksa önce hazır bir yazıcı ile tecrübe kazanmalıdır.
Arkadaşlar merhaba;
Teknik konularda bilgim yok ve ilk yazıcımı alacağım. V2 yaklaşık 500 TL daha pahalı. V2 bu 500 TL fazlalığı hak ediyor mu? Bütçemi biraz daha zorlayıp alayım mı? Yoksa ender 3 Pro mu önerirsiniz?

V2 almanız daha iyi olur.

@@MBGtrFORCE
Sanırım sizin maddi durumunuz iyi. İyi olmayınca her şeyi kendin yapmaya çalışıyorsun.
9 yaşımda ilk Windows 98 bilgisayarıma kendim kitaptan okuyarak format atmıştım. İnternette yoktu.
Size kalsa demek ki 9 yaşındaki çocuğunuzun format atmasına izin vermeyeceksiniz.
Tecrübe sizin bakış açınızla 50 yaşına da gelse kazanamaz. 45 yaşında arkadaşım var. Ne bilgisayar toplayabilir, ne yazıcı. Ne bir prizi söküp değiştirebilir. Çünkü o da sizin düşünce yapınızda bir insan.

6 ay önce Arduino nedir bilmiyorum. İlk defa satın aldım. Nereye ne kablo takılacak onu dahi bilmiyordum. Ve 6 ay içinde gözüm kapalı 3d yazıcı toplayabilecek kadar öğrendim.

Merhabalar, Ender 3 v2 kullanıcıyım fakat baskılarımın belirli kısımlarında çizgiye benzer bir kusur var fotoğrafta da görüldüğü üzere diğer taraflarda ise her hangi bir şey yok. Sizce nedeni ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim. Son olarak nozzle olarak 0.2 mm 0.4 mm kullanmalıyım?

Dosya Ekleri

• IMG_6983.jpg
    IMG_6983.jpg
    34,8 KB · Görüntüleme: 81
Dikey çizgiler dikiş izleri. Bunlar her katman bitişindeki izler. Dikiş izlerini rastgele yaparsan o noktaları tüm gövdeye dağıtabilirsin. Bazen baskının arkası görsel öncelikli değilse hepsini arkaya ya da başka bölgeye atabilirsin ya da köşeli ürünlerde köşelerde olmasını ayarlayabilirsin. Retraction ve e-step ayarlarının iyi olması görece azaltır. Gerekiyorsa coasting ayarıyla da oynayabilirsin.

Dikiş yerlerini slicerda belirleyebiliyorsun, Prusa ve S3D'de var, Cura'da da vardır herhalde.

Eklediğin görselin kalitesi düşük, daha kalitelisi daha iyi olur, dikiş bölgesi sanki coasting ayarıyla oynanmış gibi boşluklu gibi ama görselden emin olamadım.

Son düzenleme:
Dikey çizgiler dikiş izleri. Bunlar her katman bitişindeki izler. Dikiş izlerini rastgele yaparsan o noktaları tüm gövdeye dağıtabilirsin. Bazen baskının arkası görsel öncelikli değilse hepsini arkaya ya da başka bölgeye atabilirsin ya da köşeli ürünlerde köşelerde olmasını ayarlayabilirsin. Retraction ve e-step ayarlarının iyi olması görece azaltır. Gerekiyorsa coasting ayarıyla da oynayabilirsin.

Dikiş yerlerini slicerda belirleyebiliyorsun, Prusa ve S3D'de var, Cura'da da vardır herhalde.

Eklediğin görselin kalitesi düşük, daha kalitelisi daha iyi olur, dikiş bölgesi sanki coasting ayarıyla oynanmış gibi boşluklu gibi ama görselden emin olamadım.
Aynen bir kaç kişiye daha göndermiştim onlarda aynı fikirde.Bu arada Program olarak Cura kullanıyorum fakat tam olarak ayarlarını bilemiyorum.Mutlaka bir kaç püf noktası vardır ayar olarak.Fliament olarak pla+ kullanıyorum ama tavsiye edilen ise pla filamenti nozzle olarak 0.4 mm tavsiye ediliyor.

Bende de Ender 3 V2 var, PLA+ ve 0.4lük nozül kullanıyorum.

Cura kullanmıyorum çok fazla opsiyon içeriyor. Prusa ücretsiz ve Ender 3 V2 profili hazır olarak mevcut, baskı süresini neredeyse tam öngörüyor.

Simplify3D ise slicerların Iphone'u gibi ama eksiksiz değil tabii.
Anladim program olarak prusamı kullanmalıyım.Peki program üzerinden mi ayarlayabiliriz baskılarımızın kusursuz olması için.Filament olarak pla almayı düşünüyorum. Bakalim herhangi bir fark görebilcekmiyim.

Geri
Yukarı