Ender 3 S1 Pro yazıcı belirli bir süreden sonra filamenti itemiyor

FuRkh4n

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Ender 3 S1 Pro kullanıyorum. Baskı veriyorum, bazen ilk katmanda, bazen sonraki katmanlarda görseldeki gibi filamenti akıtmamaya başlıyor. Step motordaki dişli dönüyor fakat filament Nozzle'dan çıkmıyor.
1 ay önce falan tamamen ısıtıcı blok kiti değiştim titanyum barel aldım
Filamenti de yeni aldım bayat değil sıkıntı yok diğer filamentlerde de aynı şeyi yapıyor farklı markalar da denedim. İlk önce ısı kulesi bastım ondan sonrası yok

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-11-20 saat 17.52.05_ec931449.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-11-20 saat 17.52.05_ec931449.jpg
    330,2 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Oradaki vida sıkılı mı? Sorun büyük olasılıkla ondan kaynaklanıyor.
bloktaki vidalar diyosan baya bi sıkılı step motor yanında dişlilerin arasındaki mesafeyi ayarlayanı diyosan o da aşırıya kaçmayacak, filamenti çok sıkıştırmayacak şekilde sıkılı. çok sıktığım zaman da dişliye dolanıyor başıma geldi bir kere eriterek çıkarmıştık.

bloktaki vidalar diyosan baya bi sıkılı step motor yanında dişlilerin arasındaki mesafeyi ayarlayanı diyosan o da aşırıya kaçmayacak, filamenti çok sıkıştırmayacak şekilde sıkılı. çok sıktığım zaman da dişliye dolanıyor başıma geldi bir kere eriterek çıkarmıştık.
Hocam PLA mı kullanıyorsunuz?

Makineye özel tecrübem yok, daha önce aynı setup ile sorun yaşamadıysan ben olsam öncelikle kısmi nozül tıkanıklığı sonrasında da heatsinki soğutan fanın ne derece iyi çalıştığını kontrol ederek başlardım. Nozül tablaya fazla yakınsa o da sıkıntı oluşturur.

Hocam nozzle da bir sorun var mı yani filament oradan rahat geçiyor mu? Aklıma başka bir sorun gelmiyor ben böyle sorun yaşadığımda extruderdaki filamenti sıkan vidayı sıktığımda düzelmişti @Siyah Martı hocam yazıcılarda daha bilgili.
Hocam ilk olarak bu sorunla karşılaştığımda nozül değiştim, tabla ayarım yanlış mı diye daha yükseğe de çıkardım ama faydasız. en son blok kitini değiştiğimde düzeldi sonra tekrardan başladı denemek için yedek nozülüm de kalmadı aldığımda deneyeceğim tekrar

Makineye özel tecrübem yok, daha önce aynı setup ile sorun yaşamadıysan ben olsam öncelikle kısmi nozül tıkanıklığı sonrasında da heatsinki soğutan fanın ne derece iyi çalıştığını kontrol ederek başlardım. Nozül tablaya fazla yakınsa o da sıkıntı oluşturur.
Hocam Fanlarım da biraz sorunlu :D nozüle doğru olan fanım çalışıyor fakat diğer 30x30x10'luk fanım çalışmıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı