Ender 3 v2 tablaya yapışmıyor

FMeTT

Decapat
Daha fazla  
Ender 3 V2 yazıcı kullanıyorum ve problemim önce küpün köşelerinin yamuk olmasıydı ondan sonra bed level parçası bastım ve problemim görseldeki gibi. Bir türlü çözemedim sorunumu. Z offseti ayarlarken noozle ile kağıt tam ideal seviyede ne çok sürtüyor ne az ama şimdi de yapışmıyor.
(Klon bltouch var)
  • Tabla ayarını yaptım.
  • Z offset ayarladım.
  • Tablayı kalıp sabun ile yıkadım.
  • Tabla sıcaklıklarını 55-60-65 derecelerde kontrol ettim.
  • Çift dişli alüminyum extruder taktım.
  • Kayışları kontrol ettim.

Ama problemi bir türlü çözemedim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-09-28 at 11.46.44.jpeg
    WhatsApp Image 2022-09-28 at 11.46.44.jpeg
    43,3 KB · Görüntüleme: 47
  • WhatsApp Image 2022-09-29 at 16.10.34.jpeg
    WhatsApp Image 2022-09-29 at 16.10.34.jpeg
    168,9 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleyen: Moderatör:
Tablayı sabunla hiçbir zaman yıkama, kullanılan sabuna göre istenmeyen durumlar oluşabiliyor.

Sıcak su ile, kaynar su ile yıkıyorsan sünger ile temizle. Kurulayıp tablayı yerleştirdikten sonra peçete ve klasik kolonya ile tekrar bir kaç paso sil, kolonyalı ya da parfümlü mendil kullanma.

Klon ya da orijinal BLtouch için bir şey diyemem, bence o boyuttaki tablalar için gerekli değil.

Dediğim şekilde sıcak suyla yıkayıp, kolonya ile devam et. Sonra tekrar dene. E-step ayarı da yapman iyi olur.

problemim çözüldü şimdi de extruder geri atıyor ve katman atlamış sağ taraftaki tablaya tam yapışmamış gibi duruyor ama sol daki tam yapıştı ama ondada aynı yerde katman atlamış acaba teflon borudan dolayı ek yapmıştım görseldeki gibi connecter lardan tık tık ses geliyor filamenti itmekte zorlanıyor gibi ondan kaynaklı olabilir mi farklı alternatifler varsa söyler misin

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-09-30 at 14.10.48 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2022-09-30 at 14.10.48 (1).jpeg
    131,1 KB · Görüntüleme: 45
  • WhatsApp Image 2022-09-30 at 14.10.48 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2022-09-30 at 14.10.48 (2).jpeg
    77,3 KB · Görüntüleme: 44
problemim çözüldü şimdi de extruder geri atıyor ve katman atlamış sağ taraftaki tablaya tam yapışmamış gibi duruyor ama sol daki tam yapıştı ama ondada aynı yerde katman atlamış acaba teflon borudan dolayı ek yapmıştım görseldeki gibi connecter lardan tık tık ses geliyor filamenti itmekte zorlanıyor gibi ondan kaynaklı olabilir mi farklı alternatifler varsa söyler misin
Filamenti itmekle zorlanıyorsa. Extruder dişlilerini kontrol et. Teflon boruyu kontrol et. Tam oturuyor mu yerine diye.

Onun dışında hotent`te kısmi tıkanıklık olabilir onu kontrol et.

Cura'da geri çekme ayarını kurcaladıysan varsayımlan yap.

Bunlar dışında başka bir sebep olabilecegini sanmıyorum.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı