Ender 3 v2'ye en fazla kaç watt ısıtıcı fişek takılır?

Caspianlake

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bakü
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 12400F - Asus Dual Mini RTX 3060 Ti - 2x8GB Kingston Fury Beast 3200mhz - Samsung 980 1TB - Corsair HX750 80+ Platinum - MSI H610M-B - Corsair 4000D - ID SE 214 XT - Dell S2721DGFA.
Ender 3 v2'deki ısıtıcı kartuşu (heater cartridge) yükseltmek istiyorum. Şu anki stok 40W olan. Yabancı forumlarda 60'dan sonrasını bilemiyoruz dediler ama 65 hatta 70 ile kullananları duydum. Bu fazladan watt artışı anakartı veya MOSFET'leri yakabilir mi?
@Siyah Martı hocam bir bilginiz var mi?

Ben fabrika çıkışlı olarak kullandım, sıkıntı yaşamadığım için bir arayışım da olmamıştı fikrim yok açıkçası.
Biraz daha arastirdim, 50W dan yukari cikmamam gerekiyor galiba.

Sorunu anlatayim, yeni 0.8mm nozzle almistim, ancak biraz hizli baski almaya calistigimda isi aniden 5 dereceden fazla dusup yazicinin "Thermal Runaway" vermesine sebep oluyordu. Termistor de olamazdi cunku yeni degistirdim. Bir tane yabanci 3D basim toplulugunda "silicone sock" silikon corap onerdiler.
Fark cokmus. En son test ettigimde stok hotend 8mm^3/s den yukari cikamiyordu. Simdi 50W kartus ve silikon corap alip tekrar deneyecegim.

Bu sorunla baska karsilasan biri olursa diye yazdim, kaynak olsun.
Test sonuclarinida mumkun oldugunda yazacagim inşAllah.

Ben 0.4 ve 0.6mm nozül kullandım. 0.6mm nozülde normalde 205 ve 215 derecede kullandığım Porima filamenti 225 derecede basınca, 0.4mm ayarlarımı hız dışında değiştirmem gerektiğini hatırlamıyorum.Şahsi düşüncem 0.8 ve üstü için belki de çok daha iyi hotend seti kullanılması daha iyi olabilir. 0.6mm kullanımında hız düşürmemek ve/veya sıcaklığı arttırmamak için de gerekebilir.

Açıkçası 0.6 ile 0.4mm benzeri baskı almak zor olmadı, sonrasında 0.4mm hiç kullanmadım, 0.4mmcilere tavsiye ederim. Alttakiler 0.6mm nozül ile basıldı.

demon.JPG
gambino.JPG

Yeni konular

Geri
Yukarı