Ender Neo 3 baskı yapmıyor

HD4450

Kilopat
Ender Neo 3 3D yazıcı aldım yeni. Dün akşam kurdum şimdi test etmek için bir pena çıkarıyorum. Ama yazdırmayı başlattığında tablayla ucu ısıtıyor tam yazdıracak derecesi düşmeye başlıyor. Neden olabilir acaba?

Kullandığın slicer her ne ise makinene özel profili yükledin mi?
Evet ise orada baskı sıcaklığını kaç yapmıştın?

Hocam ilk yazıcım olduğu için pek bilgim yok. Sürücü olarak.

1691229053450.png

Üstten 2 sürücüyü indirip SD kart ile yazıcıya yükledim. Baskı modelinin ısısını 200 derece nuzul 60 derece yatak olarak ayarladım, başka bir ayar yapmadan direk yazdırmayı başlattım. Yatak ve nuzul ısınınca ekranın sol altında basıcağım dosyanın adı çıkıyor sonra da durdu yazıyor ve duruyor.

Hocam ilk yazıcım olduğu için pek bilgim yok. Sürücü olarak.

1691229053450.png

Üstten 2 sürücüyü indirip SD kart ile yazıcıya yükledim. Baskı modelinin ısısını 200 derece nuzul 60 derece yatak olarak ayarladım, başka bir ayar yapmadan direk yazdırmayı başlattım. Yatak ve nuzul ısınınca ekranın sol altında basıcağım dosyanın adı çıkıyor sonra da durdu yazıyor ve duruyor.
slicer olarak creality slicer kullanıyorum sd kart ile birlikte gelen uygulama buydu. profil kısmı böyle:1691229442076.pngısı ayarları is şu şekilde:1691229505020.png

Olmaması normal. Creality'nin sitesinden indirmen gerek ama orada da senin indirdiklerin var şu anda. Eski versiyon numarasını hatırlıyor musun? Sd kartı formatlayıp yükleme yaptığın iki dosyayı teker teker yükle, ikisi birden aynı anda kartta olmasın. Eskiden Ender 3 V2lerde dosya ismi bir kez kullanılınca bir daha kullanımda işe yaramıyordu, yani dosya isimlerini değiştirmekte fayda var. Bu arada aldığın yer de destek verir bu tip durumlarda.

Şöyle yapalım, Sdcardı formatla, pena yerine bilinen bir kalibrasyon küpü ya da 3dbenchy dene.
Ürünle gelen Curayı çok kurcaladıysan netten son sürümü indirip Ender 3 Neo profilini yükleyip de deneyebilirsin.

@quarest sendeki stock firmwareli ise versiyon numarası nedir?

Son düzenleme:
Olmaması normal. Creality'nin sitesinden indirmen gerek ama orada da senin indirdiklerin var şu anda. Eski versiyon numarasını hatırlıyor musun? SD kartı formatlayıp yükleme yaptığın iki dosyayı teker teker yükle, ikisi birden aynı anda kartta olmasın. Eskiden ender 3 v2'lerde dosya ismi bir kez kullanılınca bir daha kullanımda işe yaramıyordu, yani dosya isimlerini değiştirmekte fayda var. Bu arada aldığın yer de destek verir bu tip durumlarda.

Şöyle yapalım, sdcardı formatla, pena yerine bilinen bir kalibrasyon küpü ya da 3dbenchy dene.
Ürünle gelen curayı çok kurcaladıysan netten son sürümü indirip ender 3 Neo profilini yükleyip de deneyebilirsin.

@quarest sendeki stock Firmware'li ise versiyon numarası nedir?

Tamamdır hocam şu anda elektrikler gitti mobil veri ile yazıyorum. Elektrikler gelince deneyeceğim sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı