Ender Taş [TTO] linçi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hocam mesajıma neden 'haha' emojisi ile tepki verdiniz merak ettim cevap verebilir misiniz?
Ender ile derdim yok olayın en baştan beri iftira ve bir kişi tarafından tezgahlandığını biliyordum. Küfür filanda etmedim adama hiç.
Pardon hiç fark etmemiştim yanlışlıkla çarpmış olmalı elim.

Düşündüğüm doğruymuş. 2017'de YouTube'a açıklamanın yettiğini düşünmüştüm o zaman ki aklımla bile. Ahmet Aga'yı da severdim. Ancak millete kurdur yazması olayları belli ediyor. Zaten Turgut ve Emrecan'la sorunları artık kalmadı. Ancak Ahmet Aga korkaklığına devam ederse olay bitcek.

Şimdi arkadaşlar öncelikle o yaşlarda ikisi de Kur'an-ı Kerim'in ne olduğunu bile bilmiyor. Keşke küfür etmeseydi.

Bir yorum okudum. Kanada'da falan büyümüş ve farklı düşünce yapısına sahip entelektüel bir insanmış falan gibi bir şeyler sallamışlar ama çocuk olması ve küfür etmesi olayı, daha o zamanlar entelektüel ne onu bilmediği anlamına gelir.

İşin aslı çocuk olması, bilgisiz olması ve inançlara o zaman saygı duymamasından ötürü bir hata etti.

Yazdıklarımı okusaydınız ses kaydını tekrardan açıp bakardınız kuran-ı kerime hakaret etmiyor zaten. Başta s*** değil gibi bir laf kullanıyor yani benim umurumda değil ben umursamıyorum diyor direkt bu kelimeyi kuran için kullanmıyor kuran için kullanmıyor fakat ortalığa kullanıyor bunu dinleyen insanlar o dönem herkes bunu anlayamadığı için Ahmet aga da çıkıp milleti üstüne saldığı için herkes böyle biliyor yazmak yerine gidip dikkatlice dinleseydiniz. Ağzının bozuk olması onun yetiştiği çevre konuştuğu arkadaşları ve çocukluğundan kaynaklandığı bir durum bunu uzun uzadıya açıkladım zaten. Olay Ahmet Aga'nın Enderle sorun yaşaması abone uğruna bir savaşa girmesi çocuğu tahrik edip zorla konuşturup ağzından laf aldırıp bunu ortalığa yayması ve Ender'in linçlenmesi hayır anlamıyorum bunda konuşulacak anlaşılmayacak daha ne var adam gibi dinleseniz orada kurana değil ortalığa ettiğini göreceksiniz bu durumda kurana da hakaret etmiş olmuyor. Anlamak istediğiniz nokta bu sanırım kimse entelektüel demedi kendisine? Kanada da yaşıyor çok entelektüel de denilmedi birkaç kişi Kanada da yaşadığı için bilmeyeceğini bu yüzden de bilinçsiz olduğunu vurguladı herhangi bir inanca saygısızlıkta etmedi çıkıp inanmıyorum demesi oramda buramda değil gibi argo bir laf kullanması saygısızlık olmuyor direkt kuranı bilmem ne yapayım gibi bir laf kullansaydı saygısızlık yapmış olurdu ama bu saygısızlık değil kimse kismeyle aynı düşünmek zorunda değil. Bilmediğiniz konular hakkında kesim hüküme gitmeyin bence
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
alın buyurun hakaret etmiş mi etmemiş mi anlarsınız ortalıktaki tek sorun 15 yaşındaki bir çocuğun mahalle ağzıyla argo kullanması bunu da kendisi üzerinden yapması yanlış anladığınız için linçlenmesi tartışılacak başka bir tarafı yok bu konunun her şey açık.

Ben anlamadım, ahmet aga vs arkasından iş çevirmişler ama Ender'in kendisi Kur'an'a laf etmiş ses kaydında. Kur'an'a karşı olumsuz konuştuğu yalan değil yani, neden herkes şimdi Ender'in tarafına geçti?
Kurana hakaret etmedi kardeşim oramda buramda değil gibi bir argo kullandı kendisi için kendi üzerinden bunu dinleme yetisi olmayan gaza gelen kitle anlamadı orada o kelimeyi duyup üstüne saldırdı ki çocuk kendisi dakikalarca saatlerce açıkladı sonradan olay anlaşıldı. Hiçbir zaman kimsenin tarafında değildim linç eden taraftan da değildim birçok insan gazıyla o çocuk yaşında farklı düşüncelere algıya ve bilinçsizliğe sahip olduğu olay farklı bildiği için saldırdı ve hayliyle binlercesi pişman. Ben inanmıyorum bence sahte demesinden daha olağan bir durum yok bu ülkede binlerce inançsız insan var hepsine inançsız diyip ana bacı girip ölüm tehditleri yığdırıp sanal zorbalık mu yapıyorsun? Bu haklı bir gerekçe mi s** değil gibi bir laf kullanıyor yani benim umrumda değil diyor orada bu da farklı algılandı olay bu inanmıyorum sahte demekte bir suç değil saygısızlık değil tartışılacak daha neyi var bu durumun alın ses kaydını dikkatlice dinleyin belki anlarsınız
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı