Ender Taş [TTO] linçi hakkında ne düşünüyorsunuz?

ElSivas

Hectopat
Makaleler
4
Ender taş [TTO] linci hakkında ne düşünüyorsunuz?
Bende 2015'te YouTube'da bayağı izlemeye başlamıştım ttoyuda izlerdim ama hiç inanmamıştım.
Olayı bilmeyenler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu olay ilk yaşandığında inanmamıştım, severek izliyordum. Herkese yapıldığı gibi bu adam da çok saçma bir şekilde linçlendi örneğin Burak Oyunda Enes Batur vs. Hepsini linçlediler, motivasyonlarını düşürdüler, YouTube’dan soğumalarını sağladılar Enes Batur hariç fakat o da son zamanda bıraktı herhalde şimdi ise o linçleyenler aga be tto keşke YouTubea geri dönse diyerek duyar kasıyorlar ama bunları diyenlerin çoğu linçleyenler Burak oyundaya bot oyunda diyip bıraktıranlar gibi. Ayriyetten şuan Türkiye’de özellikle ergen olmak üzere çoğu kişi havalı olduğunu sanıp Allah’a ve kitaba sövüyor. Tabi ki inanmak zorunda değiller fakat saygı göstermek zorundalar.

Evet ama 15 yaşında "yA ağBi kUraN bEncE fEyk sjsjsjsj" demek... Ben, o yaşlarda böyle saçmalamayacak kadar cahil değildim.
15 yaşına kadar yeterli araştırma ve bilgi seviyesine sahip birisi böyle bir yorumda bulunabilir, bunun yaşla bir ilgisi yok. Kendi düşüncesi.

Tabi Ender Taş sıradan bir Minecraft YouTuber'ıydı. Bu olaylar yaşandığına 13 yaşında falandım sanırım, deli gibi Minecraft oynardım tabii. Ender'den ziyade IsmetRG'nin bu olayda ismi geçtiği için üzülmüştüm ben.

Çok iğrenç bir durum, sürü psikolojisi ile önüne gelen linçledi. Kendilerini hiç izlemedim. Ama olayı hatırlıyorum.
Kendisi çok iyi anlatmış olayı, ben arkadaşlarımla konuşurken böyle şeyler söylüyorum. Farklı bir şey yok konuşmayı ses kaydı alıp YouTube'a yüklemişler.

Evet ama 15 yaşında "yA ağBi kUraN bEncE fEyk sjsjsjsj" demek... Ben, o yaşlarda böyle saçmalamayacak kadar cahil değildim.
Ne alaka? Bu çocuk iyi bir üniversite kazanıp şuanda Kanada'da okuyan birisi bildiğim kadarıyla. Zaten sosyal medyanın gücünü kullanacak kadar zeki olduğu bu yaşta bazı şeylerin gerçek olmadığını gayet kavrayabilir.

Din kişisel bir olgudur.

Yeni konular

Geri
Yukarı