Endgame Gear XM1r vs XM2we

Gamer_9

Yoctopat
Kablolu olan Endgame Gear XM1r mi önerirsiniz? Yoksa Kablosuz olan Endgame Gear XM2we mi önerirsiniz? Forumda kablosuz bazı başka marka farelerde şikayetler vardı. Açıkçası kablo beni rahatsız etmiyor, riske girmeyip kablolu mu alsam? Bu 2 model arasındaki tek fark kablosuz-kablolu durumu mu? Ayrıca bunu alırsam Hepsiburada üzerinden alacağım yani kendi sitesinden almak istemiyorum, aradaki fiyat farkı 900 TL değer mi?

Ayrıca Glorious Model O(kablolu)'dan kalite olarak farkları var mı bu modellerin? Glorious Model O'yu bırakıp CS:GO falan için bunlara geçilir mi? Claw Grip kullanıyorum ve Glorious Model O'da ölçülerden şikayetçi değilim. Lakin Endgame farelerle arada büyüklük farkı var. Sizce bu büyüklük farkı çok fark eder mi? Boyut farkı: EloShapes - Compare Shapes

Glorious Model O boyutundan şikayetçi değilim ama belki de bana büyük olabilir mi acaba? Çünkü sağ elle oynarken farenin sol tarafınla CS:GO'da ateş ederken, parmağım farenin bitiş yerine neredeyse 2cm uzaklıkta duruyor, bu fare bana büyük de ben mi fark etmiyorum, yoksa normal mi?

Sonuç olarak Glorious Model O'yu bırakıp, CS:GO gibi oyunlar için başlıktaki 2 mouse'den birini almalı mıyım? Herhangi bir kronik sorunu var mıdır bu ürünlerin?
Aralarında kablolu-kablosuz farkı dışında fark yoksa tercihimi kabloludan yana kullanabilirim.

Son düzenleme:
xm2we model O'dan çok daha iyi bir fare yani değer lakin gidip hepsiburada üzerinden almayın 900tl fark ise, sakın almayın hatta. xm2we claw için en iyi faredir açık ara, lamzu atlantis ve sora gibi farelerin atasıdır. -hepsi endgame şeklini kopyalaış fareledir- model o'dan çok daha iyi deme sebebim model o'nun tuşları bir süre sonra çift tıklama yapabiliyor ayrıca malzeme yapısı çok fazla gıcırtıya sebep veriyor. onun dışında gene eski olsa da idare eder bir fare. ha bir de sensör olarak da eskidi ama o da iş yapar tabii ki. eliniz orta/küçük boy ise xm2we harika. 2000-2100 tl olması lazım sıfırı sitesinde gidip oradan alın çünkü hepsiburadadan alsanız da satıcı eğer sizi umursamaz ise gidip hakem heyetine vermeniz lazım, hepsiburada zorla değişim yaptıramaz ne yazık ki... xm2we'de asla çift tık atmayan optik switchler var yani sizi takribi 3-4 yıl rahat götürür. bağlantı konusunda çoğu kabloludan iyidir ve asla kopmaz, sadece alınca usb sağlayıcısını fareye yakında tutun, bunu yapmak içinde şarj kablosunu alıp onun ucuna takıp usb sağlayıcıyı. kasaya bağlayın ve masanın üstüne bir yere koyun o ucu, fareyle yakın kalsın. direkt kasaya taksanız da sorun olmaz zaten o kadar iyi.

xm2we model O'dan çok daha iyi bir fare yani değer lakin gidip hepsiburada üzerinden almayın 900tl fark ise, sakın almayın hatta. xm2we claw için en iyi faredir açık ara, lamzu atlantis ve sora gibi farelerin atasıdır. -hepsi endgame şeklini kopyalaış fareledir- model o'dan çok daha iyi deme sebebim model o'nun tuşları bir süre sonra çift tıklama yapabiliyor ayrıca malzeme yapısı çok fazla gıcırtıya sebep veriyor. onun dışında gene eski olsa da idare eder bir fare. ha bir de sensör olarak da eskidi ama o da iş yapar tabii ki. eliniz orta/küçük boy ise xm2we harika. 2000-2100 tl olması lazım sıfırı sitesinde gidip oradan alın çünkü hepsiburadadan alsanız da satıcı eğer sizi umursamaz ise gidip hakem heyetine vermeniz lazım, hepsiburada zorla değişim yaptıramaz ne yazık ki... xm2we'de asla çift tık atmayan optik switchler var yani sizi takribi 3-4 yıl rahat götürür. bağlantı konusunda çoğu kabloludan iyidir ve asla kopmaz, sadece alınca usb sağlayıcısını fareye yakında tutun, bunu yapmak içinde şarj kablosunu alıp onun ucuna takıp usb sağlayıcıyı. kasaya bağlayın ve masanın üstüne bir yere koyun o ucu, fareyle yakın kalsın. direkt kasaya taksanız da sorun olmaz zaten o kadar iyi.
Cevabın için teşekkür ederim. Hocam başka bir yerde daha konu açmıştım ve bu başlıkta yazdığım modellerde kablolu/kablosuz durumu dışında fark yokmuş galiba. Ben şimdiye kadar kablosuz ürünleri sevemedim.
Yabancı bir sitede bu XM1r vs XM2we açıklamasını okudum. Bu kablolu olanı şaşırtıcı şekilde daha iyi gecikme ve sensör performansı sunuyor yazılmış kablosuza göre. Ben kablolu olmasından şikayetçi değilim açıkçası bu yüzden sanki XM1r almam daha doğru olacak gibi. Kablosuz ürünlere pek güvenemiyorum.

Bütçem ortalama 3.500 TL'ye çıkabilir. Ama kablolu olarak şu an için CLAW GRIP tutuş şekli bakımından XM1r'den daha iyisini bulamadım açıkçası. Sen ne düşünüyorsun yazdıklarım hakkında?
Bu arada Hepsiburada üzerinde fiyatlar:
XM1r = 1.500 TL
XM2we = 2.400 TL

Not : Hocam bu arada bu mouse'lara da birileri çift tıklama sorunu var yazmışlar. Ama az kişi yazmış, diğer yorumcular da böyle bir sorun yok demişler onlara. Bunlarda çift tıklama sorunu yoktur değil mi?

Bu arada bu ürünlerin driver'ı vardır değil mi? Hani DPI ayarını falan ayarlamak için.

xm1r uzun sürede çift tıklıyor, xm2we alın kesinlikle connectgame sitesinde sadece 2100 tl. Kablosuz 10 fare kullanmışımdır çok daha rahat ve sensör olarak daha bile iyidir şu an elimdeki. xm2we yurtdışı reddittinde bakın yorumlarına çok iyi bir claw faresidir, kabloyla uğraşmaya değmez ve 1500 tl çok xm1r'ın ederi max 1000tl.

Cevabın için teşekkür ederim. Hocam başka bir yerde daha konu açmıştım ve bu başlıkta yazdığım modellerde kablolu/kablosuz durumu dışında fark yokmuş galiba. Ben şimdiye kadar kablosuz ürünleri sevemedim.
Yabancı bir sitede bu XM1r vs XM2we açıklamasını okudum. Bu kablolu olanı şaşırtıcı şekilde daha iyi gecikme ve sensör performansı sunuyor yazılmış kablosuza göre. Ben kablolu olmasından şikayetçi değilim açıkçası bu yüzden sanki XM1r almam daha doğru olacak gibi. Kablosuz ürünlere pek güvenemiyorum.

Bütçem ortalama 3.500 TL'ye çıkabilir. Ama kablolu olarak şu an için claw grıp tutuş şekli bakımından XM1R'den daha iyisini bulamadım açıkçası. Sen ne düşünüyorsun yazdıklarım hakkında?
Bu arada Hepsiburada üzerinde fiyatlar:
XM1r = 1.500 TL
XM2we = 2.400 TL

Not: Hocam bu arada bu Mouse'lara da birileri çift tıklama sorunu var yazmışlar. Ama az kişi yazmış, diğer yorumcular da böyle bir sorun yok demişler onlara. Bunlarda çift tıklama sorunu yoktur değil mi?

Bu arada bu ürünlerin Driver'ı vardır değil mi? Hani DPI ayarını falan ayarlamak için.

XM2we de double click olacağını sanmıyorum. Switch'lerin yapısı gereği double click olmaması lazım artı olarak XM2we için double click sorunu yaşayan birini internette görmedim ama XM1R'da kullanılan mekanik switch'ler dolayısıyla double click yapabilir.
Gecikme konusunda da aralarında olan 2-3 Ms'lik farkı anlayabilecek biri olduğunu sanmıyorum.
Ben Rival 110'dan Viper V2 Pro'ya geçtiğimde sensör ve gecikme açısından hiç bir değişiklik farketmedim.
Kesin olarak doubleclick olmasın diyorsanız XM2we tercih edebilirsiniz
fakat Endgame markasının türkiye satıcısı biraz sıkıntılı sorun yaşayan insanlar kendilerine ulaşamıyor veya ulaşsa bile pek ilgilenilmiyor bildiğim kadarıyla. Bende ikincil fare olarak XM2we almak istiyorum fakat satıcıdan dolayı almıyorum.

XM2we de double click olacağını sanmıyorum. Switch'lerin yapısı gereği double click olmaması lazım artı olarak XM2we için double click sorunu yaşayan birini internette görmedim ama XM1R'da kullanılan mekanik switch'ler dolayısıyla double click yapabilir.
Gecikme konusunda da aralarında olan 2-3 Ms'lik farkı anlayabilecek biri olduğunu sanmıyorum.
Ben Rival 110'dan Viper V2 Pro'ya geçtiğimde sensör ve gecikme açısından hiç bir değişiklik farketmedim.
Kesin olarak doubleclick olmasın diyorsanız XM2we tercih edebilirsiniz
fakat Endgame markasının türkiye satıcısı biraz sıkıntılı sorun yaşayan insanlar kendilerine ulaşamıyor veya ulaşsa bile pek ilgilenilmiyor bildiğim kadarıyla. Bende ikincil fare olarak XM2we almak istiyorum fakat satıcıdan dolayı almıyorum.
Zaten 1r ve 2we ikisinin de gecikmesi neredeyse aynı, bu arada not olarak viper v2 pro dünyadaki en iyi sensöre sahip... Kablolular bile aşık atamaz hocam...
1694894926322.png

1694894944101.png

xm2we nadir sorunlu gelen bir fare olduğu için çok merak ediyorsanız alın geçin, öyle glorious ya da pulsar/darmoshark gibi kalite kontrol sıkıntısı çok olan bir marka değiller. connectgame'e de e-mail üzerinden hızlıca ulaşırsınız lakin işi zora sokarlarsa hakem heyeti ile kapılarını çalmanız gerekir...

Xm2we aldınız mı? Şuan 1500TL fiyatı. V2 pro kullanıyorum ama almayı düşünüyorum. Fiyat çok iyi duruyor.
Hocam iki farede claw için çok iyi, eğer şeklini beğeniyorsanız viper v2 pro daha iyi bir faredir bariz. Değişmeye hiç gerek yok.
v2 pro piyasadaki en iyi sensöre sahip, üstüne en iyi optik tuşlara sahip. xm2we'deki optik tuşlar da iyi ama biraz ağır, eğer öyle olmasalardı deneyin derdim ama sizdeki daha iyi uzun lafın kısası...

Hocam iki farede claw için çok iyi, eğer şeklini beğeniyorsanız Viper V2 Pro daha iyi bir faredir bariz. Değişmeye hiç gerek yok.
V2 Pro piyasadaki en iyi sensöre sahip, üstüne en iyi optik tuşlara sahip. XM2We'deki optik tuşlar da iyi ama biraz ağır, eğer öyle olmasalardı deneyin derdim ama sizdeki daha iyi uzun lafın kısası...

V2 Pro'nun şekline alıştım. Çok da memnunum. Ama dediğim gibi fiyat makul olunca at dursun kenarda diyor şeytan.

V2 Pro'nun şekline alıştım. Çok da memnunum. Ama dediğim gibi fiyat makul olunca at dursun kenarda diyor şeytan.
Fare bağımlılığı zor iş hocam... Da v2 pro cidden daha iyi, zaten garantisi bir sorun çıkarsa hemen değişiyor veya ücret iadesi yapıyor; gıcırdama vs olursa yollayın alın yeniyi hahaha 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı