Endless OS 3 sistemli bilgisayara Windows 10 yüklemek

ismail011

Hectopat
Daha fazla  
Ben birkaç gün önce yeni bir notebook aldım. Asus ROG GL553VD-DM066 model. Notebooku açtığımda karşıma Endless OS 3 sürümlü bir sistem karşıma çıktı. Cihazı alacağım zaman böyle bir şey olacağını hiç tahmin etmemiştim. Buna Windows 10 Pro yüklemek istedim. Microsoft'un kendi sitesinden Windows 10 indirdim. Fakat çalıştırma kısmına gelince herhangi bir .exe dosyasının açılmadığını fark ettim. Şöyle bir uyarı aldım : ''Sorry, you can't run setup.exe. You can install applications from our App Store.'' Şunu söylemem gerekiyor ki Windows 10'u bir yazılımcıdan uygun bir fiyata satın aldım. Daha doğrusu lisans anahtarını satın aldım. Kendisi bana detaylı bir şekilde nasıl kurulacağını PDF olarak gönderdi. Basitçe şunu sormak istiyorum. Ben bu notebooka nasıl Windows 10 yükleyebilirim? Endless OS'u silmem gerekiyorsa silebilirim sıkıntı değil. Ama bilgisayara da herhangi bir zarar vermekten çekiniyorum. Not olarak şunu özellikle belirtmemde fayda var. Notebooku kendime değil küçük kardeşime aldım. Zaten bu bilgisayar bir oyun bilgisayarı olarak geçiyor. Kurulumu kendim yapıp öyle kardeşime hediye etmek istiyorum. Bilgisayarlardan da hiçbir şey anlamadığımı söylemem gerek. BIOS'tan kurulum yap denildiğinde mesela beynim o anda duruyor :)
Yardım edebilirseniz çok memnun olurum. Siteye yeni üye oldum sırf bu konu için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı