Endüstri Meslek Lisesinde İlk Gün

Arkadaşlar döndüm dolaştım yine Technopat'a geldim.
İmam hatipte hafızlık için 1 sene gitmedim okula ve kaldım tabi haliyle, ama öğretmenler bunu kayda geçmeyeceğini söyledi sanırım okulu dondurdular.
Sonra lise 2'de kaldım.
Şimdi ise endüstriye nakil yaptım, geçen cuma nakilim tuttu.
Ortamlar nasıldır? Çok sataşan falan olur mu ? Ya da kabadayı tipler falan, gerçi 2 yaş küçük olacaklar ama merak ediyorum :D.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her lisede olduğu gibi oralarda da olur. Bir tık daha fazla belki. Çok muhatap olmamaya çalış ve kendi işine odaklan. Bu arada Endüstri Meslek tabiri kaldırıldı diye biliyorum. Okulunuzun tam adını öğrenin ve o şekilde hitap edin derim.

2 yas buyuk oldugun icin ustunluk kurabilirsin. Onun disinda 3-4 ay endusturi meslek lisesine gitmis biri olarak koridorlar bile sigara kokuyor. Gecmis olsun sana.
Aşırı kalıplı değilsen 2 yaş fark yaratmaz. Özellikle okul çıkışında 15 kişi önünü kestiği zaman.

Puan diye değil Anadolu'ya da yetiyor ama ailem ve çevrem yapacağım iş için orayı istiyor, onları suçlayamam gerçi bende istiyorum.
Benim gittigim okulda ucak muhendisligi vardi. Okulun kotu cevresine katlanacagima okulumu degistirir kafa dengi insanlarla bilisim okurum daha iyi dedim, okulumu degistirdim su anda bilisim sinifina girdim ve ailemi memnun edecegime kendimi memnun ettim.

10 kişi önünü keser muhabbetlerini pek takma ben de meslek lisesi bitirdim. Ülkede meslek liselerine karşı olan ön yargı bitmez. Meslek lisesinin amacı zaten seni bir meslek sahibi olarak mezun edip topluma nitelikli eleman kazandırmak. Hele bir de üniversite kazanıp gidersen, Anadolu, Fen lisesinden mezun olmuş olanlardan çok daha bilgili olacaksın bölümün konusunda🙂 Anadolu lisesi ya da Fen lisesi bitirip üniversite kazanamayanlar da işsizlik ordusuna birer talip. Ortama uyum sağlayıp ve kötü alışkanlıklardan uzak durmanı tavsiye ediyorum okul hayatın boyunca başarılar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı