Endüstri mühendisliği ögrencisi için 2. El Lenovo Yoga Slim 7 Pro alınır mı?

karargh22

Femtopat
Daha fazla  
Bu bilgisayarın 2. Eli 15 bin TL civarı var, almaya değer mi?

-Pek oyun oynamam.
-Mühendislik için çok ağır programlara ihtiyacım olmayacak bölümden dolayı.
-Benim için hafif, taşınabilir olması önemli; pili de önemli sürekli şarjda gezmek istemiyorum Gaming laptopları gibi, bu özelliklere tam uyan MacBook var biliyorum ama hem telefon hem de tabletin Samsung olması ekosistem avantajını ortadan kaldırıyor ve Windows'a alışığım ayrıca Mac fiyatları da malum.
-Şimdi kullandığım cihaz Matebook D14 2022 8 GB RAM, cihaz arada kastığı için Lenovo Yoga düşündüm.
-Lenovo Yoga Slim 7 Pro i7 16 GB RAM MX450 bu cihazı önerir misiniz yoksa başka bir cihaza mı yöneleyim?

Bu bilgisayarın 2. Eli 15 bin TL civarı var, almaya değer mi?

-Pek oyun oynamam.
-Mühendislik için çok ağır programlara ihtiyacım olmayacak bölümden dolayı.
-Benim için hafif, taşınabilir olması önemli; pili de önemli sürekli şarjda gezmek istemiyorum Gaming laptopları gibi, bu özelliklere tam uyan MacBook var biliyorum ama hem telefon hem de tabletin Samsung olması ekosistem avantajını ortadan kaldırıyor ve Windows'a alışığım ayrıca Mac fiyatları da malum.
-Şimdi kullandığım cihaz Matebook D14 2022 8 GB RAM, cihaz arada kastığı için Lenovo Yoga düşündüm.
-Lenovo Yoga Slim 7 Pro i7 16 GB RAM MX450 bu cihazı önerir misiniz yoksa başka bir cihaza mı yöneleyim?

Fena değil gibi, 15 bin civarına 1650'li 10.nesil işlemcili bir laptopta alabilirsiniz alternatif olarak.

RTX 1650 ile MX450 arasında çok fark var mıdır?
Ekran kartı konusunda bilgim oldukça kısıtlı, daha önce hep dizüstü bilgisayar kullandım ve hiçbirinde harici ekran kartı yoktu.

MX450 genel kullanımda götürecektir ancak GTX1650 çok daha performanslı bir ekran kartı, oyun oynamıyorum demişsiniz ancak daha kolay olması için oyunlaradn örnek vermem gerekirse 1650 çoğu oyunda MX450'den 2 kat daha performanslı çalışıyor.

MX450 genel kullanımda götürecektir ancak GTX1650 çok daha performanslı bir ekran kartı, oyun oynamıyorum demişsiniz ancak daha kolay olması için oyunlaradn örnek vermem gerekirse 1650 çoğu oyunda MX450'den 2 kat daha performanslı çalışıyor.
Benchmarks'tan baktım, mx450 için 2031 puan vermiş, gtx1650 için ise 3436 puan.
Dediğin gibi 2 katı neredeyse,
Peki bu tarz hafif taşınabilir bilgisayarlarda kullanılan model varsa atabilir misin?

Cihaz fena değil ama pil ömrü için harici kartlı cihaz biraz negatif etki yapar.
Evet böyle bir durum var ama mx450 çok da güçlü değilmiş, artısı eksisine göre daha fazla olur gibi çünkü ufaktan grafik tasarım için faydası dokunur- tabii bu konuda aman aman bir şey beklemiyorum-

Son düzenleme:
Benchmarks'tan baktım, MX450 için 2031 puan vermiş, GTX1650 için ise 3436 puan.
Dediğin gibi 2 katı neredeyse,
Peki bu tarz hafif taşınabilir bilgisayarlarda kullanılan model varsa atabilir misin?

Evet böyle bir durum var ama MX450 çok da güçlü değilmiş, artısı eksisine göre daha fazla olur gibi çünkü ufaktan grafik tasarım için faydası dokunur- tabii bu konuda aman aman bir şey beklemiyorum-

Kullanılan modelden kastın laptop önerisi mi istiyorsun hocam?

Hocam kusura bakma, cevap net olmamış.
Evet laptop önerisi.
Eğer sonradan alacaksam bütçe 30k civarı.
Şimdi alacaksam ikinci el düşünüyorum 15k civarı bütçe var, zaten yukarıdaki lenovo da o kadar.
Hocam bence yazın para toplayın bütçeniz 30k olunca daha iyi bir laptop alırsınız. Uzun süre kullanırsınız.

Hocam kusura bakma, cevap net olmamış.
Evet laptop önerisi.
Eğer sonradan alacaksam bütçe 30k civarı.
Şimdi alacaksam ikinci el düşünüyorum 15k civarı bütçe var, zaten yukarıdaki Lenovo da o kadar.

HP Pavilion 15-EC2059, ASUS TUF A15​

Var hocam sarı sitede 15.5k ya satılıyor
Şimdilik benim bulduklarım bu kadar.

Geri
Yukarı