Lenovo Slim 7 Pro alınır mı?

Skyguy

Hectopat
Arkadaşlar selam, yazılım ve günlük kullanım amacıyla laptop arıyorum bütçe 15.000 TL. Karar veerdim sayılır, aşağıdaki yoga Slim 7 Pro modelini düşünüyorum. Ancak işlemci aklıma takılıyor. i7 11370h yüklü yazılım işlerinde sıkıntı yaratır mı? Düşünceleriniz neler belirtirseniz sevinirim.

Yoga Slim 7 Pro
Idea 5 Pro

Çıkartmaz ancak kullanım amacınıza göre 2. Attığınız model daha uygun olur bence.
açıkcası dediğim gibi yazılım, yani iş amaçlı kullanacağım genel olarak. onun dışında günlük kullanım film-dizi nadiren de basit oyunlar olabilir.

slim pronun ekran, ram hızı ssd gibi avantajları var. malzeme kalitesi çok iyi görünüyor, bu yüzden beni cezbediyor ama işlemciden emin olamıyorum. Almışken 4-5 sene rahat kullanmak istiyorum.

Açıkçası dediğim gibi yazılım, yani iş amaçlı kullanacağım genel olarak. Onun dışında günlük kullanım film-dizi nadiren de basit oyunlar olabilir.

Slim Pro'nun ekran, RAM hızı SSD gibi avantajları var. Malzeme kalitesi çok iyi görünüyor, bu yüzden beni cezbediyor ama işlemciden emin olamıyorum. Almışken 4-5 sene rahat kullanmak istiyorum.

Slim 7 Pro'nun ekranda 2.5k'ymış şimdi fark ettim, Amazon'da FHD yazıyor.
Malzeme kalitesi olarak iki modelde alüminyum kasaya sahip. Portatiflik açısından güzel hafif bir model işlemcisi de işinizi görür fakat fiyatına değer mi bilemedim. 12K'ya MacBook Air M1 satılıyor.

Slim 7 Pro'nun ekranda 2.5k'ymış şimdi fark ettim, Amazon'da FHD yazıyor.
Malzeme kalitesi olarak iki modelde alüminyum kasaya sahip. Portatiflik açısından güzel hafif bir model işlemcisi de işinizi görür fakat fiyatına değer mi bilemedim. 12K'ya MacBook Air M1 satılıyor.
Macbook air de düşündüm ancak microsoft teknolojileri kullandığım için vazgeçtim. Diğer model işlemci olarak daha iyi fiyat olarak da daha ucuz onu da düşünüyorum.

MacBook Air de düşündüm ancak Microsoft teknolojileri kullandığım için vazgeçtim. Diğer model işlemci olarak daha iyi fiyat olarak da daha ucuz onu da düşünüyorum.

512 GB SSD'ye 750TL desek 1250TL'ye bu özellikleri alıyorsunuz:
-600gr daha hafif.
-2.5k değil 2.8k ekran.
-MX450 ekran kartı.
-LPDDR4X-4266MHz RAM.
-350 değil 400nit ekran.
-60Hz değil 90Hz ekran.
-%10 daha iyi tekli çekirdek performansı.

Bu özelliklerden feragat ediyorsunuz:
-%30~ çoklu çekirdek performansı.
-Bağlantı seçenekleri ve kart okuyucu.

Nötr:
-Ekran boyutu.
-Malzeme kalitesi.

Gün içinde laptopu yanınızda çok fazla taşıyorsanız portatiflik önemliyse Slim 7 Pro daha doğru bir tercih olur. SSD'yi çıkarınca 1250TL'lik farka değecek özellikler sunuyor.

Ben olsam da sizin tarafınızda Pro versiyonu tercih ederdim. Fakat bilgisayar mühendisi olarak, 14" ekran biraz göz yorabilir mi diye düşünmüyor değilim. Ama gene de sanırım bu modeli seçerdim ekran boyutu küçük olsa da.

Yeni konular

Geri
Yukarı