Endüstri ve bilgisayar mühendisliği çift ana dal nasıldır?

Arkadaşlar İTÜ veya Boğaziçi'nde bu şekilde okumak istiyorum bunun şartları nasıldır nasıl giderim zorluğu okuma şartlarını vs. anlatabilecek var mı bana acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ortalamanın yüksek olması gerek ancak kolay bir şey olmadığını düşünüyorum. Çift ana dal bitireyim derken tekini bile zor bitirebilirsin. Yani birazcık riskli bir durum.

Kullanıcı adına bakarsam senin için endüstri mühendisliği daha doğru diye düşünüyorum. Ancak ben sadece kullanıcı adını görebiliyorum bu konuda doğru bir fikrimin olması zor, bunu sen belirleyeceksin.

Açıkçası ikisine de ilgim var ama endüstri mühendisliği daha mantıklı geldi ama kendi adıma iş imkanlarımı arttırabilmek için çift ana dal düşünüyorum malum farkınız olmadıkça alınmanız zor oluyor.

İlgili üniversitenin aynı fakültesinden olmak zorunda. Eğer ikisi aynı fakültede değilse yapamazsın. Başvuru şartları ilgili kurumun sayfasında paylaşılır, yönetmelikleri incelemelisin. Başvuru koşullarında genelde genel not ortalamanın belli bir baraj üstünde olması ve alttan hiç bir dersinin olmaması gerekiyor, bunları karşılıyorsan başvuran kişiler arasında sıralamaya girersin ve genel not ortalamana göre değerlendirilirsin. Kabul alırsan, çift anadal yapmaya başlayabilirsin.

Endüstri mühendisliği ve bilgisayar mühendisliğinin aynı fakültede olması gerekiyor çift anadal yapabilmek için.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı