Çözüm Endzone: A World Apart Türkçe Yama & Siyah Ekran

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

G3BEN

Hectopat
Makaleler
1
Öncelikle ilk defa böyle bir paylaşım yapacağım için bağlantı durumunu bilemediğimden hem kendi Drive bağlantımı hem de orijinal mediafire bağlantısını ekliyorum. Dosya aynı dosya. Virüs taraması yapıldı sorun yok. VirusTotal sonucu altta belirtilmiştir. (Ne hikmetse aynı dosyayı kendi Drive'ıma yüklediğimde 1/60 sunucudan biri tehdit olarak algıladığı için bağlantıyı sildim. PC'mde Kaspersky Total yüklü ve sorun olmadığı halde upload yaptığım için olabilir.)

Uzun zamandır kullandığım Kaspersky Total ile yaptığım tarama sonucu:

0.png

Gelelim yama yüklemeye.

0-1.png

İndirip. RAR'dan çıkardığımız klasörde 1 dosya mevcut bu dosyayı kopyalayıp Steam oyunlarının kuru olduğu dizinde oyunun ilgili klasörünün içine "kopyala/yapıştır" yapıyoruz. Bu kadar. :) (orijinal oyun dosyasını yedekleyebilirsiniz. Gerçi Steam üzerinden "Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula" dediğimizde de orijinalini bulup yüklüyor ama neyse, öyle uğraşmamak için yedekleyebilirsiniz.)

0-2.png

Oyunu direkt indirip (Steam) oyuna yama yapmayın. Böyle bir durumda bende siyah ekran verdi. Önce oyuna başarılı şekilde giriş yapın. Garanti olsun diye Tutorial ya da New Game ile başlayıp kaydedin, çıkın. Sonra yamayı yapın.

Eğer herhangi bir şekilde siyah ekran alırsanız şu adımları yapınız:
  • Öncelikle Steam ile "Oyun Dosyalarını Doğrulayınız."
  • Oyuna girişte "Loading" ekranından sonra siyah ekran veriyor. Alt+Tab yapıp masaüstüne dönüp, tekrar Alt+Tab ile oyuna geri dönün.
  • Düzelmedi ise oyunun kurulu olduğu dizinde oyun .exe dosyasına sağ tıklayıp "Yönetici Olarak Çalıştır" seçerek oyuna girin.

Sorun hala devam ediyor ise kesin çözüm:

Başlat tıklayıp "Dosya Gezgini" yazıyoruz.​
Çıkan sonuçlardan "Dosya Gezgini Seçenekleri" seçiyoruz.​
Gelen pencerede "Görünüm" sekmesinde "Gizli Dosya, Klasör ve Sürücüleri Göster" işaretleyip "Uygula" ve "Tamam" deyip pencereyi kapatıyoruz.​

1.png

Gizli klasörlere erişim sağlamayı açtığımıza göre aşağıda belirtilen dizine gidiyoruz. Kapalı olan kısımda sizin oturum adınız olacaktır.

2.png

AppData klasörü görünür şekilde, klasöre giriş yapıyoruz.

3.png

Klasör içindeki tüm dosya ve klasörleri siliyoruz. Komple silin.

4.png

Daha sonra oyuna tekrar giriş yapıyoruz. -Türkçe yama yüklemden- Oyun bir kere İngilizce açıldıktan sonra sıkıntı yok zaten. Türkçe yama işlemini tekrarlıyoruz. Herkeste hata çıkmayabiliyor. Ben yaşadım. Türkçe yama yapılmadan da siyah ekranda kalabiliyor, ben çözümünü bu şekilde buldum.
Sorunun devam etmesi halinde maalesef oyunu Steam ile silip tekrar indirmek gerekiyor. İndirdikten sonra AppData klasörünü oyuna girmeden önce silmeyi unutmayın. İyi oyunlar.

Daha Tutorial kısmını bitiremedim 8,1 Saat oldu. Bu nasıl oyun arkadaş, popülasyonun doğum kontrolüne kadar ayar yapıyoruz arkadaş bu kadar da olmaz. :)

Yama kaynağı.

Düzenleme: VirusTotal sonuçları.
Dosya Yükleme Sonucu.

001.png

Bağlantı Taraması Sonucu:
MediaFire Bağlantısı Sonucu.

002.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı