Engelli raporu üzerine aracı sahibinden başka biri kullanabilir mi?

Maquies

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim yeğenim, kardeşimin çocuğu engelli. Öğrendiğim kadariyla kardeşim onun üzerine bir engelli indirimiyle araç alabilir. Ben de bu aracı kullanabilir miyim veya bu aracı kendi üzerime geçirsem sorun olur mu (kardeşimle ortak kullanacagiz)?

Belirli bir kullanım süreniz var kardeşiniz aracı yanlış hatırlamıyorsam 7 sene boyunca kullanması gerekiyor bu süre zarfında noterde devir işlemi yapamıyorsunuz.

Merhaba arkadaşlar benim yeğenim, kardeşimin çocuğu engelli. Öğrendiğim kadariyla kardeşim onun üzerine bir engelli indirimiyle araç alabilir. Ben de bu aracı kullanabilir miyim veya bu aracı kendi üzerime geçirsem sorun olur mu (kardeşimle ortak kullanacagiz)?
Hayır yeni sistem ile değişti eğer polis çevirirse ve adına aldığınız engelli kişi orada yoksa aracınız bağlanır

Ruhsata 3 kisinin adi isletiliyor, o 3 kisi haricinde suremiyor arabayi.
Ruhsata adinizi yazdirirsa sorunsuz kullanabilirsiniz.

Hayır yeni sistem ile değişti eğer polis çevirirse ve adına aldığınız engelli kişi orada yoksa aracınız bağlanır
Ruhsatta 3 kişi Yaziliyormuş Ben kendimi yazarsam ve kullanırsam sorun olurmu

Peki Kardeşimin Çocuğu yerine kardeşim orada olursa

Geri
Yukarı