Engin Demiroğ Python kursu

KathaKulli

Decapat
Daha fazla  
Selamlar ben yazılım öğrenmek istiyorum, kodlama ile ilgili hiçbir bilgim yok, ve Python dili ile başlamayı düşünüyorum.
Araştırırken Engin Demiroğ'un bu kursuna rastladım: Programlamaya Giriş
Bu kursu tamamı ile öğrenerek bitirsem Python da ne kadar ilerleme kaydederim? En azından kodlamanın mantığını anlayabilir miyim?
Bir de bunun dışında başka Python öğrenebileceğim bir kaynak önerebilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

Selamlar ben yazılım öğrenmek istiyorum, kodlama ile ilgili hiçbir bilgim yok, ve Python dili ile başlamayı düşünüyorum.
Araştırırken Engin Demiroğ'un bu kursuna rastladım: Programlamaya Giriş
Bu kursu tamamı ile öğrenerek bitirsem Python da ne kadar ilerleme kaydederim? En azından kodlamanın mantığını anlayabilir miyim?
Bir de bunun dışında başka Python öğrenebileceğim bir kaynak önerebilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.
İyi dinlersen anlarsın.

Python nasıl yazılır onu öğrenirsin en fazla. Programlamanın nasıl yapıldığını değil de Python'ın nasıl yazıldığını öğrenirsin yani.

Hayattan bir örnek vermek gerekirse; Kuran kursuna gidince yazmayı değil de okumayı öğreniyorsun. Sadece kurs almakla da sadece dili yazmayı öğrenirsin programlamayı değil.

Birkaç arkadaşım ve ben çeşitli Engin Demiroğ eğitimlerine yeterince vakit ayırdık ve hiçbirimiz memnun değiliz.

Benim için bardağı taşıran son damla oldu kendisi. Türkçe kaynaklara gram bakmıyorum artık. Kalite farkı öyle böyle değil.

Benim için bardağı taşıran son damla oldu kendisi. Türkçe kaynaklara gram bakmıyorum artık. Kalite farkı öyle böyle değil.
TR'deki eğitimciler sadece paraya bakıyorlar hocam. Adam eğitimi çekip koyuyor, kimse kusura bakmasın ama ben o eğitimleri gözüm kapalı çeker koyarım. Eğitim denilen şeyin böyle bir şey olmaması lazım. Yabancı kaynaklara bakınca bu fark anlaşılıyor zaten. Adamlar web sitesinde, TR'deki hocanın videosundan daha iyi anlatıyorlar.

Şahsen ben Engin hocanın Btk akademideki C# kursunu aldığımda tanıdım. O sıralar kamp yapıyordu. Bence gayet iyi. Hep aynı örnek üzerinden anlatıyor ama Solid ve katmanlı mimariyi iyi anlattığını düşünüyorum. Çok yavaş konuşuyor orası ayrı. Hızı 2x yapınca normale dönüyor xd.

Cevaplarınız için teşekkürler, peki Python'u, mantığıni vs. her şeyini ogrenebilecegim bir kaynak var mı, önerebilir misiniz?

Çok yüzeysel anlatıyor. Herhangi bir şekilde uygulama veya egzersize dökmeden anlatıyor Engin Demiroğ. Öğreniyorsun ancak 'Yani bu öğrendiğimle şimdi ne yapacağım' diye kalabilirsin. Muhakkak yanında başka kaynaklardan da ilerlemelisin eğer ki başlayacaksan.

Geri
Yukarı