Ensa bilgisayarda kart tamiri yaptıran var mı?

yko34

Kilopat
İyi günler arkadaşlar, Letgo üzerinden ekran kartı aldım. Fakat daha önce defalarca kez gitmeden sadece test videosu ve dıştan görünüş ile incelediğim kartları aldığımda bir sorun yaşamamıştım. Fakat bu sefer yine aynı şekilde GTX 1060 6 GB kart aldım fakat kart bozuk çıktı. Haliyle satıcı çamura yattı bende suç duyurusunda bulundum. Fakat ödediğim meblanında boşa gitmemesi ve suç duyurusunun sonuç bulamaması ihtimaline karşın kartı YouTube'da da videoları bulunan ve internette olumlu yorumlarını okuduğum ensa Bilgisayar'a tamire verdim. Fakat bu akşam donanım Haber'de okuduğum bir konu altında bu servisten çok fazla muzdarip olan insan gördüm. Kendileriyle iletişime geçen kart tamiri yaptıran olumlu veya olumsuz bir olay yaşayan var mı? Çünkü dolandırılma olayından sonra bir de bu şekilde servisten problem yaşarsam muhtemelen kafayı yiyeceğim.
Ensa bilgisayar neresidir kimdir diye soran olursa diye link bırakıyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler arkadaşlar, Letgo üzerinden ekran kartı aldım. Fakat daha önce defalarca kez gitmeden sadece test videosu ve dıştan görünüş ile incelediğim kartları aldığımda bir sorun yaşamamıştım. Fakat bu sefer yine aynı şekilde GTX 1060 6 GB kart aldım fakat kart bozuk çıktı. Haliyle satıcı çamura yattı bende suç duyurusunda bulundum. Fakat ödediğim meblanında boşa gitmemesi ve suç duyurusunun sonuç bulamaması ihtimaline karşın kartı YouTube'da da videoları bulunan ve internette olumlu yorumlarını okuduğum ensa Bilgisayar'a tamire verdim. Fakat bu akşam donanım Haber'de okuduğum bir konu altında bu servisten çok fazla muzdarip olan insan gördüm. Kendileriyle iletişime geçen kart tamiri yaptıran olumlu veya olumsuz bir olay yaşayan var mı? Çünkü dolandırılma olayından sonra bir de bu şekilde servisten problem yaşarsam muhtemelen kafayı yiyeceğim.
Ensa bilgisayar neresidir kimdir diye soran olursa diye link bırakıyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Orayla tek tecrübem iş görüşmesine gidince pazartesi başla dediler, pazartesi gittiğimde yeğenimi işe aldım kusura bakma dedi. Ama atölyeleri hoş, eğer tamiri yapan kişi işini biliyorsa gerekli donanımları var.

Ben de 2008den beri sahibinden.com üzerinden bir sürü şey aldım sattım, iki hafta önce wattman hatalı diye bir kart aldım ama kart tamamen bozuk çıktı ben de ensa ile görüşüp kartı gönderdim şu an bekliyorum eğer tamir olmazsa ben de suç duyurusunda bulunucam çünkü kartı alırken satıcının söylediği şey yük altında bazen kartın kapandığı idi, böyle bir şey ilk kez başıma geliyor ama artık her yer dolandırıcı dolu.

Ben de 2008den beri sahibinden.com üzerinden bir sürü şey aldım sattım, iki hafta önce wattman hatalı diye bir kart aldım ama kart tamamen bozuk çıktı ben de ensa ile görüşüp kartı gönderdim şu an bekliyorum eğer tamir olmazsa ben de suç duyurusunda bulunucam çünkü kartı alırken satıcının söylediği şey yük altında bazen kartın kapandığı idi, böyle bir şey ilk kez başıma geliyor ama artık her yer dolandırıcı dolu.
Pil yuvası bozuk diye sattıkları kamera su hasarlı çıktı, adama mesaj atınca sökmüşsün geri almam dedi dekor olarak duruyor kenarda.

2 hafta önce kartımı oraya verdim. Şu an bekliyorum. Sizin olaya benzer bir olay yaşadım. Ancak suç duyurusunda bulunmadım sonuçlanacağını düşünmediğimden sonuçta bu ikinci el alışverişi. Satıcı da aynı şekilde bana çamur attı. Ensa bilgisayara girdiğimde o YouTube'da gördüğünüz adam bana işlemle ilgili bilgi verdi. Örneğin benim VRAM sorunu vardı bununla ilgili bazı kartların yarım yumalak çalıştığı durumlarda işlem sonrası ekran kartının tamamen gittiği oluyormuş. Yani bazen ekran kartı hayata döndürülemiyormuş. Bu tür sorunlarda insanlar servisi suçluyor ancak her kart hayata döndürelemeyeceğinden böyle bir risk de var. Bana kendisi bunlardan bahsetti ve kendisini haklı buldum. Bunları bana kartın tamir olmaması durumunda kendilerini suçlu bulmamam için söylediler. Çünkü ekran kartım bozukta olsa kısmen çalışıyordu.
Kısaca bu bahsettiğiniz insanların da bu tür insanlar olduğunu düşünüyorum. Ben şahsen güvendim ve kartımı kendilerine teslim ettim. Ancak 28 iş günü içinde teslim ediyorlar. Atalyölerine girdiğimde sırada bekleyen yüzden fazla kart vardı.

Herkes sonuç bekliyor anlaşılan :D. Bu arada eğer ödemeyi banka üzerinden yaptıysanız görüşmeyi yaptığım avukatın söylediğine göre suç duyurusu ile en azından kartın tamir masrafını alma imkanınız var. Farklı bir yol olarak da ticari mahkemeye veriyorsunuz fakat ürünü hasar incelemesi için devlete veriyorsunuz haliylede bu süreç boyunca hem kart elinizde olmuyor hem de dosyanın sürecini bekliyorsunuz. İcra kararı çıksa bile kişinin üzerine bir mal varlığı yoksa haciz koyulamadığı için yine o kişinin insafına kalıyor verip vermemek garip bir sistem. Bundan dolayı suç duyurusunda bulundum. Mobil imzanız varsa e-Devlet üzerinden de bulunabiliyorsunuz. Kimse şikayet etmedikçe nasılsa bir daha başımıza gelmez akıllandık dedikçe bu insanlar daha çok türüyor ve daha çok insanı avlıyorlar. İnsanlık hali kendi düşen ağlamazmış denemeden aldık test videosuna kandık. İnşallah hem dava çözümlenir hem de kartın tamiri. Durum gelişmelerini yazarsanız buraya çok memnun olurum.

Hata yapmışsınız. Dava sonuçlanana kadar karta dokunmamanız gerekiyordu. Bilirkişi incelemesi sonucu asılsız suçlama konumuna düşüp üstüne zararlı çıkabilirsiniz.

Hata yapmışsınız. Dava sonuçlanana kadar karta dokunmamanız gerekiyordu. Bilirkişi incelemesi sonucu asılsız suçlama konumuna düşüp üstüne zararlı çıkabilirsiniz.
hayır hata değil, kartı tamire verdiği servis bir rapor düzenleyecek ve orada her şeyi yazacak, bu da delil olacak.

hayır hata değil, kartı tamire verdiği servis bir rapor düzenleyecek ve orada her şeyi yazacak, bu da delil olacak.
Kendi bozup gönderdi diyebilir. (hadi bunu zaten dava sürecinde de yapabilirdi desek) En can sıkıcısı da tarafsız olmayan bir firmaya göndermiş. Yani adam kendine rapor düzenlettirmiş derse aksini ispat edebilecek mi konu sahibi? Bu tarz süreçlerde tarafsız bilirkişi raporu olmadan hareket edilmez.

Elimde delil niteliğinde görüntüler var. Gerek fotoğraf gerekse video. Üstüne bana yeni çektim gönderdim dediği video ve fotoğrafın tarihinin 10 marta ait olması :D. Avukatla konuştum onun doğrultusunda bu şekilde haraket ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı