Çözüldü Entegre Grafik kartı belleğini Regedit ile arttırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Affansen

Hectopat
Makaleler
1
Bilgisayarımda Advanced BIOS kilitli muhtemelen. Regedit yöntemi olmadı. Ya da bir şeyleri yanlış yaptım. Denediğinizde çalışan bir yöntem var mı?

Bu arada performans artışı olmaz diyecekler gelecek muhtemelen. Ben sadece arttırmak istiyorum. Performansını kendin deneyimleyeyim.

VRAM arttırma değil, ayrıma galiba.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buna bak.

Bu arada benim bildiğim ihtiyacı olunca PC otomatik olarak RAM'i kullanır. Biz burada ne için uğraşıyoruz? Yeni aklıma geldi kusura bakmayın. :D

Bunu sana sormak lazım, deniyoruz işte bir şeyler neyse zevkli oluyor devam...
Bu laptopu 2000'e falan satsan sana APU toplarız aslında. Şimdi nasıl 2000'e gitsin diyorsun, en çöp laptop 1500 olmuş. 2000'den fazla bile edebilir bu laptop.
Laptopun dokunmatik olmayan muadilleri 3.000 civarı gidiyor, bakabilirsiniz. Satsam bile PC toplayamam o fiyata. İçine monitör de gireceği için. Hem ben bilgisayarı taşıyıp bir şeyler yapmayı severim. Yani masaüstü şansı yok muhtemelen.
İntel HD Graphics 2000 yaptım ve 1FPS fark etti.
Ona da razıyım artık. Çok kasıyor her şey.
VRAM mod otomatikte olunca kaç gb isterse o kadar kullanıyor zaten. Ben HD4000 ile BF4 oynarken 2GB VRAM kullanıyordu. Bence boşuna uğraşmayın. Bu arada laptoptaki işlmcilerin entegre ekran kartları OC edilmiyor.
Peki nereden görebilirim? ETS2 RAM kullanımı 6GB civarı oluyor düşündüm de muhtemelen VRAM ile alakalı dedim yani gerçekten ayırıyor mu?

Laptopun dokunmatik olmayan muadilleri 3.000 civarı gidiyor, bakabilirsiniz. Satsam bile PC toplayamam o fiyata. İçine monitör de gireceği için. Hem ben bilgisayarı taşıyıp bir şeyler yapmayı severim. Yani masaüstü şansı yok muhtemelen.

Sen 3500 desen 1000'e monitör alsak, 2500'e APU toplarız. Sen istersen yapılıyor yani. Bence sat, miladı dolmuş bir laptop artık o.

Sen 3500 desen 1000'e monitör alsak, 2500'e APU toplarız. Sen istersen yapılıyor yani. Bence sat, miladı dolmuş bir laptop artık o.
🧐

Olmaz, sırf oyun performansı için güzelim aletimi satamam. Size muhtemelen saçma geliyor ama oyun peformansı dışında güzel. Zaten bunu tasarlayan adam oyun için yapmadı ki. Masaüstü de sevmez zaten. Taşıyamıyorum çünkü. Bilgisayarda SIM kart girişi bile var. (SD kart değil SIM kart. İkisi de var aslında. :D)

Belki ileride E-GPU düşünebilirim çünkü işlemci kullanımları oyunlarda %20-%50 arası dolanıyor optimizasyonu olanlarda. SIM kartı için Wireless kartı gibi kart yuvası var. Oraya E-GPU girerse kengiston kilidinin içinden geçirmeyi düşünüyorum kabloyu ama hayal gibi biraz. :D

🧐

Olmaz, sırf oyun performansı için güzelim aletimi satamam. Size muhtemelen saçma geliyor ama oyun peformansı dışında güzel. Zaten bunu tasarlayan adam oyun için yapmadı ki. Masaüstü de sevmez zaten. Taşıyamıyorum çünkü. Bilgisayarda SIM kart girişi bile var. (SD kart değil SIM kart. İkisi de var aslında. :D)

Belki ileride E-GPU düşünebilirim çünkü işlemci kullanımları oyunlarda %20-%50 arası dolanıyor optimizasyonu olanlarda. SIM kartı için Wireless kartı gibi kart yuvası var. Oraya E-GPU girerse kengiston kilidinin içinden geçirmeyi düşünüyorum kabloyu ama hayal gibi biraz. :D
Bende HD4000 olsun isterdim, size oynamanız için o laptopta baya oyun sayabilirim.

Bende HD4000 olsun isterdim, size oynamanız için o laptopta baya oyun sayabilirim.
Ya aslında ben de daha alttaki kartlara bakıp memnun olmayı düşündüm ve işe yaradı. Her zaman iyinin iyisi vardır ama benden daha kötüsü varsa demek ki ben onun iyisiyim. O yüzden insan memnun olmalı aslında. Teşekkürler, beni anlayan sizsiniz. :D

Savaş ve Minecraft oynamam yasak nedense. Çok saçma gelecek size muhtemelen. Ben de simülasyon seviyorum, iş aslında burada kopuyor. :D Olmayan GPU ile oyun oynayınca House Flippper süper düşük ayarlarında 7-9 FPS oynayınca alışıyor insan...

2014 senesinde PS4 çıkmıştı Nescafe'den. Ama PS4 için düzgün sevdiğim oyun olmadığı için sadece NFS:Rivals , Fifa 17 ve bazı oyunların demosu var. Bu aralar Rocket Leauge başladık ama çok aşırı ilgimi çekmedi. Geçen gün internetten sim oyunları indirip test ediyordum ama hepsinde aynı sorun vardı. GPU %101. 🤣

Bu arada içinde savaş olmayan oyun önerir misiniz?

Ya aslında ben de daha alttaki kartlara bakıp memnun olmayı düşündüm ve işe yaradı. Her zaman iyinin iyisi vardır ama benden daha kötüsü varsa demek ki ben onun iyisiyim. O yüzden insan memnun olmalı aslında. Teşekkürler, beni anlayan sizsiniz. :D

Savaş ve Minecraft oynamam yasak nedense. Çok saçma gelecek size muhtemelen. Ben de simülasyon seviyorum, iş aslında burada kopuyor. :D Olmayan GPU ile oyun oynayınca House Flippper süper düşük ayarlarında 7-9 FPS oynayınca alışıyor insan...

2014 senesinde PS4 çıkmıştı Nescafe'den. Ama PS4 için düzgün sevdiğim oyun olmadığı için sadece NFS:Rivals , Fifa 17 ve bazı oyunların demosu var. Bu aralar Rocket Leauge başladık ama çok aşırı ilgimi çekmedi. Geçen gün internetten sim oyunları indirip test ediyordum ama hepsinde aynı sorun vardı. GPU %101. 🤣

Bu arada içinde savaş olmayan oyun önerir misiniz?
Hocam savaş olmayan oyun pek aklıma gelmiyor ama gelenler şunlar,
Super meat boy, Celeste, Undertale, ETS1, Need for speed most wanted(2013 versiyonu.).

Geri
Yukarı