Entegre grafik, NVIDIA ile değiştirilmiyor

MamiFK

Hectopat
Daha fazla  
Kendisi oyun içi Epic Games arayüzü olan "EOSOverlayRenderer-Win64-Shipping.exe", ekran görüntüsünde belirttiğim gibi entegre grafik ayarında kalmış ve hiçbir şekilde tıklanamamakta. Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi olarak ayarlayamıyorum. Bunu nasıl çözerim?

Dosya Ekleri

• asdasdasdasd.PNG
    asdasdasdasd.PNG
    57,4 KB · Görüntüleme: 54

HDD kullanıyorum.

Az önce entegre grafik olarak çalıştırdığım bir uygulama bile şu an NVIDIA kullanıyor sanırım DDU ile silip yüklemeliyim iki ekran kartının sürücüsünüde. Sen ne düşünüyorsun?

1 2 saat önce denediğim zaman ise entegre grafikle çalıştırıyordu... Vallahi bunaldım bu bilgisayardan çöpe atasım geliyor...

Bilgisayarını Windows 10 yapma ihtimalin var mı? Çünkü Windows 8.1 de Nvidia yı kullandırmak için bir ayar yok.
HDD kullanıyorum.

Az önce entegre grafik olarak çalıştırdığım bir uygulama bile şu an NVIDIA kullanıyor sanırım DDU ile silip yüklemeliyim iki ekran kartının sürücüsünüde. Sen ne düşünüyorsun?

1 2 saat önce denediğim zaman ise entegre grafikle çalıştırıyordu... Vallahi bunaldım bu bilgisayardan çöpe atasım geliyor...

DDU ile kaldırıp tekrar yükle olmaz ise Windows 10 a yükselt.

Windows 10 yükleme yardımcısı ile geçerseniz veri kaybı yaşamazsınız.

Son düzenleme:
Bilgisayarını Windows 10 yapma ihtimalin var mı?

Hayır, Intel HD 3000 için sürücüsü yok olsa bile sadece Windows Update ile yüklenebiliyor o da Windows 10'un bir güncellemesinde sıkıntı çıkardı o günden beri Valorant oyununda tam ekran yapamıyorum Windows 10'da.

DDU ile kaldırıp tekrar yükle.

Şimdi yapacağım. Büyük ihtimal sorun çözülür gibime geliyor.

@rmznnn olmadı 😀 şaka gibi. Sürücü kendi kendine Epic Games'i ve bazı oyunları eklemiş. epicgameslauncher.exe ve EOSOverlayRenderer-Win64-Shipping.exe (bunu ben ekledim) haricinde diğer uygulamaların ne ile çalışacağını seçebiliyorum. Bu sorun çözülmeyecek gibi 😀

Bu arada neden EOSOverlayRenderer-Win64-Shipping.exe'i NVIDIA ile değiştirmek istediğimi söyleyeyim. Sağ alttaki pembe düğmeye basınca normalde kendisi Epic Games arayüzü olan EOSOverlayRenderer-Win64-Shipping.exe olan uygulama karşıma çıkması lazım. Fakat entegre grafikte çalıştığı için beyaz ekran oluyor (Fall Guys NVIDIA ile çalışıyor). Bunu Fall Guys'ı entegre grafik ile çalıştırınca teyit ettim normal bir şekilde çalışıyordu. İşte bu yüzden EOSOverlayRenderer-Win64-Shipping.exe adlı uygulamayı NVIDIA ile çalıştırmam lazım.

Dosya Ekleri

• 11111111111.PNG
    11111111111.PNG
    57,3 KB · Görüntüleme: 8
  • 222222222222222.PNG
    222222222222222.PNG
    57,3 KB · Görüntüleme: 15
  • Ekran Görüntüsü (9).png
    Ekran Görüntüsü (9).png
    1.016,3 KB · Görüntüleme: 10
  • Ekran Görüntüsü (10).png
    Ekran Görüntüsü (10).png
    5,7 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
O eklediğiniz "EOSOverlayRenderer-Win64-Shipping.exe" ne işe yarıyor? Bir de bir şey soracağım Fall Guys oyununda oyuna girebiliyor musunuz? Bende oyun bulmuyor da.

Dün akşam oyun bulmuştu girebiliyorum. O exe dosyası Epic Games arayüzü oluyor yani Steam'deki Shift Tab yapınca gelen ekran gibi bir şey.

Dün akşam oyun bulmuştu girebiliyorum. O exe dosyası Epic Games arayüzü oluyor yani Steam'deki Shift Tab yapınca gelen ekran gibi bir şey.

Epic Games arayüzü yerine oynadığınız oyunu oynarken Görev Yöneticisi'nden dosya konumunu bulun onu ekleyin hocam zaten Epic Games'in NVIDIA ekran kartını kullanmasına gerek var?

Yeni konular

Geri
Yukarı