7950X ile 4070 Ti iGPU entegre grafik sürücüleri çakışıyor

ahmet217

Centipat
Arkadaşlar merhaba. 4070 Ti ile 7950X olan işlemcinin entegre grafik driveri adrenalin 23.9.3 (WHQL recommended) yüklemek gerekiyor mu? Yüklediğimde ekran dondu ve reset atmak zorunda kaldım fakat şu anda sıkıntısız çalışıyor. Çalışıyor ama donma neden oldu yoksa bunlar uyumsuz mu veya yüklemeye gerek yok mudur? Sadece Full install yerine only Driver'le mi işi kapatıyorsunuz siz ne yapıyorsunuz?

Bu arada işmeci entegre grafik tarafında AMD'nin görüntü netleştirmeside çalışmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 sinin çakiştiğina emini miyiz?
CPU ekran kartını BIOS'tan kapatıp
Sadece birsüre GPU ile kullanım sağlayın.
Çakışma olmuyorsa CPU'nun driverini eski driverlardan bieini deneyerek ikisini birlikte çalıştırın.

2 sinin çakiştiğina emini miyiz?
CPU ekran kartını BIOS'tan kapatıp.
Sadece birsüre GPU ile kullanım sağlayın.
Çakışma olmuyorsa CPU'nun driverini eski driverlardan bieini deneyerek ikisini birlikte çalıştırın.

Çakışmayı şundan yazdım ilk anda yüklediğimde donma oldu geri gelmedi reset attım sonrasında şu an sorunsuz kullanıyorum ama donma olayı beni kuşkulandırdı. Bu arada Radeon Adrenalin'in görüntü netleştirme kısmıda çalışmıyor yani açıp bakıyorum uygulamalarda oyunlarda bir değişme olmuyor acaba bu iGPU ve GPU'nun değişimi Switch'i nerededir? BIOS'tan mı yapmalıyız yosksa özel bir uygulama var mıdır?

Çakışmayı şundan yazdım ilk anda yüklediğimde donma oldu geri gelmedi reset attım sonrasında şu an sorunsuz kullanıyorum ama donma olayı beni kuşkulandırdı. Bu arada Radeon Adrenalin'in görüntü netleştirme kısmıda çalışmıyor yani açıp bakıyorum uygulamalarda oyunlarda bir değişme olmuyor acaba bu iGPU ve GPU'nun değişimi Switch'i nerededir? BIOS'tan mı yapmalıyız yosksa özel bir uygulama var mıdır?

Radeon'u calistirma bence sana bir artısı olmayacak son suruculerinde problem var
Evet BIOS'tan kapatma işlemini gerceklestirceksiniz.

DP kablosu anakarta bağlıysa BIOS'tan IGPU'yu devre dışı bıraktığın an monitordeki tüm görüntü gider.

Yoo yok canım zaten normal gpum var ona bağlı anakarta takmak söz konusu olur mu?

Radeon'u calistirma bence sana bir artısı olmayacak son suruculerinde problem var.
Evet BIOS'tan kapatma işlemini gerceklestirceksiniz.

Ayarları bulurum umarım entegre grafiği tabii ki kapatmak istiyorum eğer öyleyse bakalım. Aslında benim asıl amacım NVIDIA'nın görüntü keskinleştirmesi AMD'ye göre çok kötü. İşlemciyle entegre grafiği kullanma şansım varken AMD'nin risi yani görüntü keskinleştirmesini kullanacaktım ama oda çalışmadı hayal suya düştü. Neden çalışmıyor bilemiyorum belki NVIDIA GPU driverı engelliyordur.

Yeni konular

Geri
Yukarı