Çözüldü Epic Games 0xc000007b hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Joecolex1903

Hectopat
Bilgisayarıma format atınca tekrar yüklediğimde bu hatayı vermeye başladı.

Çözüm
C:\Windows\System32\D3DCOMPILER_43.dll

Şunu silip bunu kurun.

Aşağıdakileri kurar mısınız? Bir şansımızı deneyelim bakalım. Ek olarak ekran kartı sürücünüz güncel değilse güncelleştirmeyi unutmayın.

Ekran kartım güncel dediklerinizi kurdum hala olmuyor. Kafayı yiyeceğim.

Yeniden Process Monitor raporunuzu ve olay görüntüleyicisi raporlarınızı paylaşır mısınız?

Yeniden Process Monitor raporunuzu ve olay görüntüleyicisi raporlarınızı paylaşır mısınız?

Hangisi olduğunu bilmediğim için bakıp ne varsa attım.

Sanırsam bu sefer çözdüm. :) Aşağıdaki kodları sırası ile tek tek CMD'ye yazın. Sonra da onun altındaki rehberi uygulayın. En sonunda Windows güncelleştirmesi varsa yapın. Bu işlemler sonrası bilgisayarı yeniden başlatmayı unutmayın.

[CODE title="Kodlar"]regsvr32.exe /u ntdll.dll
regsvr32.exe ntdll.dll[/CODE]

Rehber: SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar?

İşe yararsa da belirtmeyi unutmayın. :)

Sanırsam bu sefer çözdüm. :) aşağıdaki kodları sırası ile tek tek CMD'ye yazın. Sonra da onun altındaki rehberi uygulayın. En sonunda Windows güncelleştirmesi varsa yapın. Bu işlemler sonrası bilgisayarı yeniden başlatmayı unutmayın.

[CODE title="Kodlar"]regsvr32.exe /u ntdll.dll
regsvr32.exe ntdll.dll[/CODE]

Rehber: SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar?

İşe yararsa da belirtmeyi unutmayın. :)

Böyle hata verdi dediğiniz kodları yazınca. 2kodu yazdığımda da ikisinde de aynı hatayı veriyor scan yapmadım daaha.

Dosya Ekleri

• resim_2021-02-19_011021.png
    resim_2021-02-19_011021.png
    7 KB · Görüntüleme: 20
O yaptığınızda da aynı sonucu mu vermişti yoksa farklı bir sonuç mu vermişti? Sorun açık ve net ntdll.dll dosyasında bu belli. El ile dll atmak dışında her yöntemi deneyeceğiz artık.

Bu arada Windows'u yasal olmayan yollarla mı etkinleştirdiniz? Bana şu an öyle geliyor da.

C:\Windows\System32\D3DCOMPILER_43.dll

Şunu silip bunu kurun.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı