Epic Games, Apple ve Google’a Dava Açtı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Epic Games

Epic Games, Apple ve Google’ın rekabet yasalarını çiğnediğini iddia ediyor. Oyun sektöründe adı bilinen büyük şirketlerden biri olan Epic Games, Fortnite Mobil’i geçen sene Play Store ve App Store mağazalarından sunmaya başladıktan sonra ödeme konuları hakkında yaşanan sorunlardan dolayı, oyun tamamen mağazalardan kaldırılmıştı. Epic Games bu olaylar nedeniyle İngiltere’de iki büyük teknoloji şirketine “İşletim sistemleri […]

Devamı: Epic Games, Apple ve Google’a Dava Açtı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Reklamın iyisi kötüsü olmaz, Epic Games bunu biraz kullanarak şımarıyor. Bir davayı kaybettiler hâlâ uğraşıyorlar.

Yüzde 30 nedir be? İyi ki bir platformları var ha! Epic Games benim olsa, giderim sadece Çinli markalar ile çalışırım.

Yani demek oyun içi iyi nesne satıyor ki, kazandıkları paranın 3 te 1'ni yedirmek istemiyor.

Epic Games

Epic Games, Apple ve Google’ın rekabet yasalarını çiğnediğini iddia ediyor. Oyun sektöründe adı bilinen büyük şirketlerden biri olan Epic Games, Fortnite Mobil’i geçen sene Play Store ve App Store mağazalarından sunmaya başladıktan sonra ödeme konuları hakkında yaşanan sorunlardan dolayı, oyun tamamen mağazalardan kaldırılmıştı. Epic Games bu olaylar nedeniyle İngiltere’de iki büyük teknoloji şirketine “İşletim sistemleri […]

Devamı: Epic Games, Apple ve Google’a Dava Açtı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Bizde kullanıcılar olarak Epic games'in bilgisayarımıza kurdurduğu launcher yüzünden yaşadığımız performans sorunları ile dava açalım? Tüketici haklarına göre sistemi bilerek yavaşlatacak veya performans kaybına neden olacak yazılımlarda suç kapsamındadır ticari kanunlara göre. ABD'de Apple'a bu sebepten kaç kişi dava açtı IOS'da yavaşlatma yapılıyor diye.

Geri
Yukarı