Epic Games geliştiricilere fiyat politikası için mail gönderdi

@Mr. Enver eğer arkadaş forumda uzun süredir aktif takılıyorsa 2022'den beri her konuya "Son kale yıkılıyor." diye ajitasyon yapıldığını görmüştür. Eh bir noktadan sonra bu ajitasyonunu boş bir şey olduğu hissi geliyor insana. Hele ki şirketlerin tamamen para amacı gütmekten ibaret olduğunu, herhangi bir duygu barındırmadığını fark ettikten sonra daha da komik geliyor bu sözler.

Geçen hafta AC indirimlerinde Valhalla'yı alıp iade etmiştim sonra zam geldi biraz pişman oldum :D.Aynı hatayı hitmandada yaşamamak için aldım bu konuyu gördükten sonra da iyi yaptığımı düşünüyorum.

Yani ben zamanın da 20-30 liralara Steam hesabını rahatlıkla dizdiğim için şu an kafam rahat ama adamlarda haklı o zamanın kuruyla şu anki kur bir değil suç onlarda da değil.

Vallahi almak isteyebileceğim tüm oyunlari aldım Steam'e çok para bastim indirimlerde epictede bedavalar indirimler sağ olsun fazlasiyla oyun oldu arada da Microsoft Store kullanıyoruz yeter çok şukur.

Eee, bunun olacağı zaten belliydi. Gereksiz yere Epic Games'e ümit bağlanılmaması gerektiğini çok söyledik. Steam, dolara geçtiğinde Steam'i eleştiren çok olmuştu. Aynı eleştirileri Epic Games için de yönlendirecek misiniz acaba? :)

Eee, bunun olacağı zaten belliydi. Gereksiz yere Epic Games'e ümit bağlanılmaması gerektiğini çok söyledik. Steam, dolara geçtiğinde Steam'i eleştiren çok olmuştu. Aynı eleştirileri Epic Games için de yönlendirecek misiniz acaba? :)
Evet ben de çok merak ediyorum bakalım. İmparatorları tahtan indirilecek gibi. Öyle bir övdüler ki Epic'i, sanki sonsuza kadar bu fiyatlarda kalacakmış gibi 🙂

Mantıklı düşünebilen insan, fiyatların bu hâlde kalmayacağını bilirdi. Epic'e de Steam'in aynısı oluyor. Başta TL ile fiyatı dengede tutmaya çalışıyor ancak bir süre sonra yetersiz kalacak ve dolara geçiş yapmak zorunda kalacak. Olacak sahne bu. Olursa da şaşırmayın. İnsanımızın kötü bir huyu var, o da kralcılık maalesef. İyi bir şey yapanı direkt yüceltme hastalığı var.

Mantıklı düşünebilen insan, fiyatların bu hâlde kalmayacağını bilirdi. Epic'e de Steam'in aynısı oluyor. Başta TL ile fiyatı dengede tutmaya çalışıyor ancak bir süre sonra yetersiz kalacak ve dolara geçiş yapmak zorunda kalacak. Olacak sahne bu. Olursa da şaşırmayın. İnsanımızın kötü bir huyu var, o da kralcılık maalesef. İyi bir şey yapanı direkt yüceltme hastalığı var.
Onu da geçtim, 10 yıldır çok çok ucuz fiyatlara oyun satan Steam'e bir anda dolara geçti diye sövenler mi dersiniz, aşağılayanlar mı dersiniz. Sanki keyfinden geçiş yaptı Steam. Bakın ne oldu şimdi, Epic'de fiyat politikasını güncelliyor kura göre.

Eskiden yapılan iyilikler hemen unutuluyor, hem kralcılık çok hem de yapılan iyilikleri unutan çok.

@Corizeo, şunu da hatırlatayım: Epic Games 2019'da Türkiye'ye geldiğinde, o zamanlar Türkiye'nin ekonomisi bir tık iyiydi günümüze göre ve TL desteği getirmişti. Arjantin'e hiçbir zaman kendi para birimlerinde destek getirmedi. 2024 yılındayız ve yavaştan fiyatları yükseltmeye başlıyorlar. Eğer ki bu sene içerisinde TL desteği kesilirse Epic Games, sadece 4 sene destek vermiş olacak. Steam ise 9-10 yıl arasında destek sağladı :)

Yeni konular

Geri
Yukarı