Epic Games indirme hızı

MYasin

Femtopat
Arkadaşlar indirme hızı ortalama 2 MB/s. Kablonet kullanıyorum ve indirme hızına baktığımda 25 Mbps. İnsanlar sınırlandırma var VPN kullanmak lazım gibi şeyler yazmış ama pek bir şey anlamadım. Bu sorunun bir çözümü var mı? Yoksa genel durum bu mu? En azından 7 MB/s hıza ulaşsak iyi olur.

İnternet hızını değil, kullanılan hızı görmek istiyor zaten konu sahibi. Görev yöneticisi de onu yapıyor.
Bir sınırlandırma yapılıyor olabilir mi? 70 tl ödüyoruz internete. Genel olarak böyle mi? Çünkü çok kötü bir şey. 3 MB/s indirme hızı şaka gibi.

Kullandığınız internet paketi ne kadar? 25 Mbps ise paylaştığınız ekran görüntüsü öyle diyor zaten. Demek ki o hızda iniyor. Sorun yok yani. Epic Games Launcher üzerinden görünen değerleri önemsemeyin.

@MYasin Eğer 25 Mbps tarife satın aldıysanız çıkabileceğiniz maksimum hız 3MB/sn, daha fazla hız için daha hızlı bir tarife satın almanız lazım?

@MYasin Megabit ile megabayt farklı kavramlardır. 8 Megabit=1 Megabayt eder. 24 Megabit=3 Megabayt. Hızınızda hiçbir sorun yok.

İnternet zaten modemden gelen veri değil mi? Daha fazla nasıl gösteriyor? Vahiy yoluyla gelen veri de mi var?
Gerçekten acıyorum size ya. Yani imalı konuşmadan, yazmadan duramıyorsunuz. Ben sallamıyorum; tecrübe etmediğim, bilmediğim konu ile alakalı konuşmuyorum. Buyrun kanıtı:

Şimdi bana vahiy yoluyla mı geliyor internet?
@Vavien. Dediğim anlaşılmıyor sanırım iyi niyetimle tekrardan söylüyorum. Epic Games ve Görev Yöneticisi'nden baktığımız indirme hızları yanlış.
Görev Yöneticisi'nde gördüğünüz değer modem ile bilgisayarın bant genişliğini gösteriyor ve bunun fotoğrafını anlık çekmedim. Sürekli bu civarlarda dolaşıyor. Gerçek indirme hızını görmek istiyorsanız NetLimiter 4 gibi uygulamalarda görebilirsiniz.

Son düzenleme:
Evet. Anlık olarak hızınız 31,8 Mbps olmuş. Epic üzerinde gösterilen değer düzgün olmuyor çoğu zaman. Bende indirme kısmı bir kere bile sıfır dışında bir değer göstermedi Epic üzerinde. Ben hiçbir şey indirmemiş oluyorum böylece değil mi?

Yanlış bilgi maalesef. Oradaki hız bilgisi internet hızını göstermez.
Nedense benim tüm indirmelerimde, görev yöneticisi aracılığıyla hızı hep doğru gördüm. İndirdiğim site veya uygulama fark etmeksizin hepsi birbiriyle uyumlu. Sizde durum nasıldır bilemem.
Benim bahsettiğim pencere de burası. Görev yöneticisi ana ekranı değil.

Şuan böyle iyice kötü oldu. Şu vpn fikri işe yarıyorum onu deneyeceğim.

Dosya Ekleri

• fgfg.png
    25,5 KB · Görüntüleme: 94
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…