Çözüldü Epic Games Launcher 0xc000007b hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

cihatsgt

Femtopat
Daha fazla  
Selam ben yaklaşık birkaç gün önce bilgisayarıma format atmıştım ve canım çok fazla GTA 5 çekti ve Epic Games'ten oynayabiliyordum neyse işte Epic Games'ten GTA 5 indirdim ve başlata tıkladığımda vcruntime140.dll ve msvcp140.dll diye iki hata beni karşıladı sonra onları indirdim hem System 32'ye hem de SysWOW64 dosyasına attım ve Epic Games'i ben o sırada kapattığım için tekrar açmam gerekti Launcher'ı çalıştırdım ve bana 0xc000007b hatası geldi çoğu çözümü
denedim olmuyor.

Son düzenleme:
Çözüm
Aşağıdaki konumdan belirtilen DLL dosyasını silip DirectX kurulumunu yapınız. Kurulum esnasında Bing Bar yükleme seçeneğini devre dışı bırakabilirsiniz. Buna ihtiyacınız yok.

C:\Windows\SysWOW64\xinput1_3.dll

Sorununuz çözülürse belirtiniz. Çözülmezse sıfırdan yeni bir rapor oluşturup paylaşınız.

hem System 32'ye hem de SysWOW64 dosyasına attım

İnternetten DLL indirip atmak yanlış bir yöntem. GTA 5'te de aynı sorunu yaşayacak olursanız onun için de ayrı bir rapor oluşturup konu açabilirsiniz.
Aşağıdaki konumdan belirtilen DLL dosyasını silip DirectX kurulumunu yapınız. Kurulum esnasında Bing Bar yükleme seçeneğini devre dışı bırakabilirsiniz. Buna ihtiyacınız yok.

Sorununuz çözülürse belirtiniz. Çözülmezse sıfırdan yeni bir rapor oluşturup paylaşınız.

hem System 32'ye hem de SysWOW64 dosyasına attım

İnternetten DLL indirip atmak yanlış bir yöntem. GTA 5'te de aynı sorunu yaşayacak olursanız onun için de ayrı bir rapor oluşturup konu açabilirsiniz.

Çözüm

İnternetten DLL indirip atmak yanlış bir yöntem. GTA 5'te de aynı sorunu yaşayacak olursanız onun için de ayrı bir rapor oluşturup konu açabilirsini
teşekkürler düzeldi eğer gta 5 tede bu olayı yaşarsam size bildiririm size ne kadar teşekkür etsem azdır :)

güncellemeyi indirdi oldu sanmıştım ancak tekrar 0xc000007b hatası geldi

Son düzenleme:
ne yapmalıyım?

Visual C++ 2015 paketini hem x86 hem de x64 olacak şekilde kurun. Kurulum esnasında hata alacak olursanız Denetim Masası üzerinden 2015 paketlerini onarın.

Yeni konular

Geri
Yukarı