Epic Games okuma hızı düşük

tacsizkralTR67

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Epic Games'ten GTA 5 indiriyordum. Tüm dosyalar indi ve okuma aşamasına geldi. Fakat okurken bir bug oluyor ve düzenli olarak 0 KB-500 KB arası değişiyor. HDD ile alakalı bir sorun olduğunu sanmıyorum çünkü düzenli olarak oluyor ve ilk okumaya geçtiğinde 200 MB ile okuyor.

1619432550257.png

Yaklaşık 30 dakikadır böyle devam ediyor. Sorunu çözemedim. Bilen arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

Merhaba, Epic Games'ten GTA 5 indiriyordum. Tüm dosyalar indi ve okuma aşamasına geldi. Fakat okurken bir bug oluyor ve düzenli olarak 0 KB-500 KB arası değişiyor. HDD ile alakalı bir sorun olduğunu sanmıyorum çünkü düzenli olarak oluyor ve ilk okumaya geçtiğinde 200 MB ile okuyor.

Eki Görüntüle 993147

Yaklaşık 30 dakikadır böyle devam ediyor. Sorunu çözemedim. Bilen arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

Epic'de değerler gözüktüğü gibi olmayabiliyor. Muhtemelen daha yüksek hızlar alıyorsunuzdur.

Performans kısmından diskin anlık okuma işlemine ait hızına bakın. Eğer Epic'te gözüktüğü gibi 510Kbps okuma hızı varsa disk için CrystalDiskMark uygulamasından hız testi yaparsınız. Eğer gözüktüğü gibi değilse işlemin bitmesini bekleyin.

Tamam bir test yapayım hemen.
Eki Görüntüle 993188

Test sonuçları böyle. Sizce sorun Epic'te mi HDD de mi veya düzelir mi?

HDD'nin yazma ve okuma hızları çok düşük hocam. Windows'u kullanırken %100 disk sorunuyla karşılaşıyor musunuz? Çözüm SSD almak ve sorun Epic Games'te değil. HDD'nizin okuma yazma hızları düşmüş.

SSD zaten var fakat 1. olarak kullanıyorum. Oyunları da hdd'ye kuruyorum. %100 disk sorunu ile bir dosya taşırken veya indirirken çoğu zaman karşılaşıyorum. Sizce bunu düzeltmenin farklı bir disk almak harici bir yolu var mıdır ? Veya ne yapmam gerekiyor şuanda.

Yeni konular

Geri
Yukarı