Epic Games ve e-posta hesaplarım çalındı

VesemirDayi

Decapat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
İşçi
Öncelikle merhaba. Bir hafta önce Gmail hesabıma gelen bir bildirim ile hesabımın güvenliğinde sorun olduğunu öğrendim. Ardından tüm doğrulamaları yapıp güvenlikli hale getirdim. Fakat bu hafta içinde hem Yahoo hesabımın hem de Gmail hesabıma çift taraflı doğrulama olmasına rağmen ne bildirim ne de mesaj gelmeden giriş yapıldı ve önce iki farklı Epic Games hesabım, ardından Twitter, YouTube hesaplarımda çalındı. YouTube hesabım spam dolayısıyla perma ban yedi, Twitter hesabımı ise Bitcoin twitleri paylaşırken buldum ve twitlerini silerek güvenlikli hale getirdim. Fakat şu anda iki Epic Games hesabıma da ulaşım sağlayamıyorum.

İki sorum var birincisi Epic Games hesabımı nasıl geri alırım? İkincisi ise bu bilgilerimi nasıl elde edip benden habersizce mail hesaplarıma giriş yaptılar? Bilgisayar üzerinden nasıl bir güvenlik önlemi alabilirim?

Virüs korumanızın bulunmadığını varsayıyorum.
Büyük ihtimalle bir virüs sayesinde bilgisayarınızda bulunan bütün bilgileri görebiliyorlar.
En yakın zamanda bir anti virüs programı alın.

Yada bilgilerinizi en son hangi sitelerde paylaştınız ? Sahte siteler olabilirler miydi ?

Kötü olmuş, ilgili hesaplarınız için destek ekibi ile iletişime geçmenizi öneririm.

İkincisi ise bu bilgilerimi nasıl elde edip benden habersizce mail hesaplarıma giriş yaptılar?
Bilgisayara kötü amaçlı yazılım bulaşmış olabilir. Bu durumda kişisel verilerinizi etkilemiş olabilir.
Bilgisayar üzerinden nasıl bir güvenlik önlemi alabilirim?
ESET Internet Security kurmanızı öneririm. Tam tarama yapın ve sisteminizde dursun, koruma için.

Ek olarak zararlı yazılımları temizlemek için kurulum gerektirmeyen 2 araç öneriyorum.

Öncelikle merhaba. Bir hafta önce Gmail hesabıma gelen bir bildirim ile hesabımın güvenliğinde sorun olduğunu öğrendim. Ardından tüm doğrulamaları yapıp güvenlikli hale getirdim. Fakat bu hafta içinde hem Yahoo hesabımın hem de Gmail hesabıma çift taraflı doğrulama olmasına rağmen ne bildirim ne de mesaj gelmeden giriş yapıldı ve önce iki farklı Epic Games hesabım, ardından Twitter, YouTube hesaplarımda çalındı. YouTube hesabım spam dolayısıyla perma ban yedi, Twitter hesabımı ise Bitcoin twitleri paylaşırken buldum ve twitlerini silerek güvenlikli hale getirdim. Fakat şu anda iki Epic Games hesabıma da ulaşım sağlayamıyorum.

İki sorum var birincisi Epic Games hesabımı nasıl geri alırım? İkincisi ise bu bilgilerimi nasıl elde edip benden habersizce mail hesaplarıma giriş yaptılar? Bilgisayar üzerinden nasıl bir güvenlik önlemi alabilirim?
Anti virüs olarak kaspersky yada Mcaffe öneririm.

Virüs korumanızın bulunmadığını varsayıyorum.
Büyük ihtimalle bir virüs sayesinde bilgisayarınızda bulunan bütün bilgileri görebiliyorlar.
En yakın zamanda bir anti virüs programı alın.

Yada bilgilerinizi en son hangi sitelerde paylaştınız ? Sahte siteler olabilirler miydi ?
Aslında Kaspersky kullanıyorum devamlı olarak ve haftada iki kez tarama yapıyorum ancak bir faydası olmadı sanırım.

• Öncelikle adam akıllı bir AV şart. Kaspersky, ESET, BitDefender olabilir. Ayrıca tarayıcı eklentilerini kullanın.
  • Geçmişi ve çerezleri temizleyin.
  • Gmail hesabınızda giriş yapılan cihazları kaldırın ve şifreyi değiştirin.
  • Bütün hesaplarınızda iki adımlı doğrulamayı açın ve şifrelerinizi değiştirin.

• Öncelikle adam akıllı bir AV şart. Kaspersky, ESET, BitDefender olabilir. Ayrıca tarayıcı eklentilerini kullanın.
  • Geçmişi ve çerezleri temizleyin.
  • Gmail hesabınızda giriş yapılan cihazları kaldırın ve şifreyi değiştirin.
  • Bütün hesaplarınızda iki adımlı doğrulamayı açın ve şifrelerinizi değiştirin.
Hepsi yapıldı fakat ona rağmen rahatça giriş yapabildi karşı taraf. Ayrıca şunu da eklim en son Yahoo hesabımda son etkinliklerde Brezilya 'dan giriş yapıldığını gördüm.

Hepsi yapıldı fakat ona rağmen rahatça giriş yapabildi karşı taraf. Ayrıca şunu da eklim en son Yahoo hesabımda son etkinliklerde Brezilya 'dan giriş yapıldığını gördüm.
Hocam yanlış sitelere girmişsiniz.
Hesap bilgilerini çalmışlar.
Bir siteye bilgilerini girerken 2 kere düşün ve url yi kontrol et.
Bazı scam sitelerde tek bir butona basarak bile bilgilerini kaptırabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı