Hesaplarım çalındı

@Crossover17
Sanmıyorum. False positive de olabilir, reklam yazılımı indirseydi Kaspersky onu da tespit ederdi.
Hayır, bu durumda telefona sıçrayacak bir şey yok.

1576451468310.png

Linkten, 2. adımdan Google'ın önerdiği kontrolleri yapın bu arada.
Verdiğim guideları da okuyun, şu an şüpheli bir etkinlik yoksa sıkıntı yok dediğim gibi. Daha fazla bilgi ve destek için araştırabilirsiniz bana sormak yerine. :)
Hem bir şeyler öğrenmiş olursunuz bu tür konularda.

Son düzenleme:
Gezginler ise normal. :D Ancak sadece setup dosyasına tanı koymuş Kaspersky. İşin ilginç yanı, bu tanıyı threat.kaspersky.com da bulamamam. Her neyse, sıkıntı yok.

Eki Görüntüle 473846
Burayı oku. Daha sonra sana vereceğim bloglardan, phishing vb. kavramlar hakkında bilgi sahibi ol.

En alttaki guideı oku.
Sıkıntı yok ancak bundan sonraki sorularınızı yeni konu açarak sorun, konunun dışına çıkıyoruz çünkü.
Bunlardan bahsediyorum. :)

Bu tarz durumlarda ne var ne yok bütün yedeklerimi bir yere toplar, bütün donanımları formatlar bütün hesaplarımın şifre ve korumalarını formattan sonra güncelledikten sonra yedeklerimin olduğu bölümü virüs taratıp ondan sonra yedeklerimi ilgili yerlerine tekrar dağıtırdım.
Hatta hesaplarımda mail aktarma şansı varsa mailleri değiştirip eski mailleri kapatırdım. Bu işlemi şifreleri değiştirdikten sonra yapmak makbul.
En son da odayı komple deterjanla temizlerdim herhalde. Çok tav olurum çünkü bu tarz güvenlik sorunlarına.

Ayrıca her gelen "hesabınız ele geçirildi" mail'ini dikkate almamanız lazım. Öncelikle göndericinin kurumsal bir mail adresine sahip olduğunu teyit etmeli, kesinlikle hesabı kurtarmak için size sundukları linke tıklamamalısınız. Yoksa bundan sonra alacağınız "hesabınız ele geçirildi" maili kurumsal bir mail adresinden gerçek hack haberi olur.

Geri
Yukarı