Epic Games vs Steam

Epic games vs steam

• Epic games

Oy: 10 21,7%
  • Steam

Oy: 36 78,3%

• Oy verenlerin toplamı
    46
Bekliyordum böyle bir konu açılacağını. :D

oh-shit-here-we-go-again_1852913.jpg

Epic Games daha yeni olduğu için böyle kampanyalar yapıyor. Steam gibi eskisin Epic Games'de fiyatları uçurur merak etme.
Epic Games yeni degil, yeni olan Epic Games Store. Karsilastirmaya gelirsek, Epic Games oldukca büyük teknolojik yeniliklere imza atan basarili bir yazilim, oyun gelistirme sirketi ve ayni zamanda Unreal Engine oyun motorunun sahipleridir. En sevilen yanlarindan biri teknolojilerinde neredeyse tamamen acik kaynak olmasidir. Dijital store uygulamasini da 2018’den beri yapmaktalar, yani daha oldukca yeni sayilir. Bu uygulama acisindan bakarsak tabikide Steam tartismasiz olarak acik ara birinci cunku Steam normal bir dijital store dan cok daha fazla ekstra olarak isleve sahip ve icerigi cok zengin. Uzun bir sure daha Steam’in populerligi surecektir ama ilerde nolur bilinmez.

Size hangisi daha yararlıysa o. Neden bu iki firma karşılaştırılır anlamıyorum. Yahu birini kullanan diğerini kullanamıyor mu yani? Ben ikisini de kullanıyorum ikisi de yerine göre güzel indirimler yapıyor. Hangisi daha çok fayda sağlamışsa o daha iyi. Hangisi daha büyük hangisi daha kullanışlı dersen Steam derim. Ama marka fanboyluğu yapmamak gerekir tabii ki.

Epic Games yeni degil, yeni olan Epic Games Store. Karsilastirma da bastan hatali zaten, Epic Games oldukca büyük teknolojik yeniliklere imza atan basarili bir yazilim, oyun gelistirme sirketi ve ayni zamanda Unreal Engine oyun motorunun sahipleridir. En sevilen yanlarindan biri teknolojilerinde neredeyse tamamen acik kaynak olmasidir. Dijital store uygulamasini da 2018’den beri yapmaktalar, yani daha oldukca yeni sayilir. Bu uygulama acisindan bakarsak tabikide Steam tartismasiz olarak acik ara birinci cunku Steam normal bir dijital store dan cok daha fazla ekstra olarak isleve sahip ve icerigi cok zengin. Uzun bir sure daha Steam’in populerligi surecektir ama ilerde nolur bilinmez.

Epic games Fortnite itemlerini pazar haline dönüştürebilirse sanki kullanımı bir hayli artar gibi.

Şu an Epic Games Store, Steam’in çok gerisinde olsa da zaman geçtikçe Steam’i biraz zorlayacak gibi fakat önüne geçebileceğini düşünmüyorum. Arayüzü ve akıcılığı geliştirebilir, sorunları düzeltilebilirse daha da iyi bir yazılım olacağını düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı