Epic Games’ten 200 GB Veri Sızdırılmış Olabilir

Hocam veriler zaten ortam kızına dönmüş vaziyette. Bir check yapın mailinize en az 10 yerden sızmıştır. Fazla takmamak lazım adapte olup,sürekli şifre değiştirip,farklı şifreler kullanıp,sanal kartlarla alışveriş en iyisi. Buna çözüm yok şirketler lüplettikleri paralardan güvenlik kısmına yeterince yatırım yapmadığı sürece bu sorunlar hep olacak.

Bu verileri çaldıranlara ağır yaptırımlar da yok. YemekSepeti hala piyasada kaç insana ait ne veriler çaldırdılar. Ben olsam utanır kapatırdım.

10 tane e-posta adresimi girdim hepsi de temiz çıktı :) Aralarından 3 tanesi 5 yıllık e-posta adresi ve boş değil. Her e-postayı da kullanıyorum farklı farklı yerlerde.

Ben sanal kart kullanmayı kendimce gerekli bulmuyorum. Banka kartımı ve kredi kartımı online alışverişte kullanırken hiç kaydetmedim bir yere yani her seferinde bilgileri baştan giriyorum. Buna rağmen böyle bir kartı bulmaları mümkün mü?

Ayrıca kartlarım internet alışverişlerine hep kapalı. Bir şey alacağım zaman açıyorum ve sonra hemen kapıyorum. Bilinmedik yerlerden de bir şey almıyorum.

Tüm gün Microsoft'un 30 bilmem kaç TB veri sızıntısı yüzünden hesaplarım ile uğraştım. Bir de akşama bu haberi duyunca Epic hesabımı sildim gitti. Bir de bunlarla mı uğraşacağım? Zaten verdikleri bedava oyunları ben korsan da indiririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı