Epic Games'ten aldığım ürünlerin fiyatını banka daha fazla göstermiş

LerFly

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Epic Games üzerinden iki adet oyun aldım 680,72 TL tuttu. Ödeme ekranında 680,72 TL gözüktü. İki gün sonra her nasıl olduysa yaptığım işlem provizyondan çıkıp (provizyonda 680,72 TL yazıyordu.) Normal olarak 680,72 TL borç gözükmesi gerekirken 707,07 TL gözüküyor. Hangi banka derseniz Ziraat Bankası. Benim anlamadığım olay şu 680, 72TL ödediysem nasıl oluyor da 707,07 TL yansıyor. Şey diyebilirsiniz Epic Games yurt dışı tamam ok. Peki bu işlemi Nays veya başka bir ön ödemeli kartta yapsam nasıl olacak? 680, 72TL kesilip 26,35 TL eksik mi gözükecek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam'den birkaç ay önce Nays ile oyun aldığımda aynısı olmuştu. Çektiği ücret birkaç gün sonra artmıştı. Hesapta bakiye vardı, eksiye düşme durumu olmamıştı. Ben de merak ettim nolurdu diye şimdi.

Oyunu iade edin ve en baştan alın.

Böyle birşey olmaması gerekiyordu Epic yetkilileriylede görüşebilirsiniz.
İade etsem eksik yatar diye düşünüyorum artı indirimler bitti. :/

Bankayı arayın. Epic Games yurt dışı olabilir ama Türk lirası ile alıyorsunuz oyunları. Bankayı arayıp sorun.
Ziraat Bankası müşteriyi takmıyor ki şikayet vara baktım bu tip problemle yaşan çok var.

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini aradım yurt dışı harcaması olabilirmiş. Yav alırken 680,72TL ödeme kısmında 680,72TL mesaj kısmında bile 680,72TL provizyonda bile 680,72TL ama nasıl oluyorsa 707,07TL. Temsilci şey diyor bir de kur farkı veya işlem ücreti vs olursa yazıyoruz diye. EEE nerde bakıyorum yok slip kısmı zaten yok, banka sisteminde detaylı bir şekilde harcamayı inceleyemiyorum.

Steam'den birkaç ay önce Nays ile oyun aldığımda aynısı olmuştu. Çektiği ücret birkaç gün sonra artmıştı. Hesapta bakiye vardı, eksiye düşme durumu olmamıştı. Ben de merak ettim nolurdu diye şimdi.
Ziraat bankasının gıcıklığı. Epic gamesten mail geldi işlem ücretleri bu linkte bulabilirsiniz diye. Baktım kredi kartı ile yapılan işlemlerde ücret yok. Ziraat bankasını aradım bu şekilde bir durum var. Dedikleri şey şu yurt dışı işlem olduğu içinmiş. L*n TL olarak provizyonda görüntülüyorsun, işlem TL olarak hareketlerde görüyorsun ama dönemiçi hareketlere yansıtmada kur farkı alıyorsun. Güzel bankacılık aşırı derecede iyi (geçirme konusunda).

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı