Epic Store'dan alınan Assassin's Creed Valhalla dili değişmiyor

Arkadaşlar ben Epic Store'dan AC Valhalla'nın Complete Edition'unu satın aldım. Aşağıda da görebileceğiniz üzere mağaza sayfasında diğer bütün dillerle birlikte Almanca da kullanılabilecek diller arasında görünüyordu. Benim bu oyunu alma sebebim böyle büyük bir rol yapma oyununu Almanca olarak oynamak istemem. Fakat oyunu Epic'ten 50GB daha sonra Ubisoft Connect'ten de 80 GB(güncelleme+DLC) indirdikten sonra oyuna girdiğimde oyun içinde dili asla değiştiremediğimi fark ettim. Ubisoft Connect'in ayarlar sekmesinden de oyunun dilini sadece İngilizce ve Arapça olarak seçebiliyorum. Epic Store'dan oyun ayarları kısmından "-culture = de" komut satırı eklemeyi denedim fakat hiçbir işe yaramadı. Daha sonra Epic Store'un, Ubisoft Connect'in hatta bilgisayarın ana dilini Almanca ve bölgesini de Almanya olarak değiştirmeyi denedim ama işe yaramadı.

Screenshot 2022-10-05 122443.png

Arkadaşlar ben Epic Store'dan AC Valhalla'nın Complete Edition'unu satın aldım. Aşağıda da görebileceğiniz üzere mağaza sayfasında diğer bütün dillerle birlikte Almanca da kullanılabilecek diller arasında görünüyordu. Benim bu oyunu alma sebebim böyle büyük bir rol yapma oyununu Almanca olarak oynamak istemem. Fakat oyunu Epic'ten 50GB daha sonra Ubisoft Connect'ten de 80 GB(güncelleme+DLC) indirdikten sonra oyuna girdiğimde oyun içinde dili asla değiştiremediğimi fark ettim. Ubisoft Connect'in ayarlar sekmesinden de oyunun dilini sadece İngilizce ve Arapça olarak seçebiliyorum. Epic Store'dan oyun ayarları kısmından "-culture = de" komut satırı eklemeyi denedim fakat hiçbir işe yaramadı. Daha sonra Epic Store'un, Ubisoft Connect'in hatta bilgisayarın ana dilini Almanca ve bölgesini de Almanya olarak değiştirmeyi denedim ama işe yaramadı.

Eki Görüntüle 1536009

Oyuna girip içinden değiştirmeyi denedin mi?

Yok Epic'ten yükledim hiç öyle bir şey sormadı başlangıçta

Olay konusunda çok bilgili değilim ama komple Ubisoft'tan indirip denese bir de, Ve şeye bak bir ara BF1 de Türkçe dil seçeneği çıkmıyordu dil dosyalarına girip bütün dilleri silip Türkçeyi birakiyolardı bir de ona bak başka bir şey gelmedi aklıma belki bunlarda çözüm olmayacak ama.

Olay konusunda çok bilgili değilim ama komple Ubisoft'tan indirip denese bir de, Ve şeye bak bir ara BF1 de Türkçe dil seçeneği çıkmıyordu dil dosyalarına girip bütün dilleri silip Türkçeyi birakiyolardı bir de ona bak başka bir şey gelmedi aklıma belki bunlarda çözüm olmayacak ama.

Ubisoft'ta bir diğer Epic üzerinden aldığım oyun mesela Far Cry 6 sıfırdan yüklemeye bastığımda İngilizce Arapça ve İspanyolca'ya izin veriyor. Dil dosyaları olayı şöyle oyunun yüklü olduğu klasöre girdim sadece İngilizce var zaten Almanca olsaydı Epic'ten Almanca komut satırı eklediğimde açılırdı diye tahmin ediyorum. Ubisoft desteğe konuyla ilgili yazdım daha geri dönüş yapmadılar ama internette forumlarda okuduğum kadarıyla VPN üzerinden diğer ülkelerden daha ucuza oyun almayı engellemek için yapılan bir şeymiş. AC Valhalla'da Türkçe seslendirme olmadığı için ana dil İngilizce olarak vermişler diye tahmin ediyorum bir de burayı Orta Doğu olarak görüyor olacaklarki Arapça seçeneği eklemişler. Yani adamların mantığına göre bir insan oyunu hangi ülkeden alıyorsa o ülkenin diliyle oynamak zorunda ya da VPN'le başka ülke konumundan hesap açıp oyun alan adamın dil dosyalarını internetten bulup ekleyemeyeceğini düşünüyorlar. Net bir şekilde gerizekalılar. Şimdi illa gidip oyunu korsan olarak indiricemki Almanca olarak oynayabileyim.
Screenshot 2022-10-05 144038.png

Ubisoft'ta bir diğer Epic üzerinden aldığım oyun mesela Far Cry 6 sıfırdan yüklemeye bastığımda İngilizce Arapça ve İspanyolca'ya izin veriyor. Dil dosyaları olayı şöyle oyunun yüklü olduğu klasöre girdim sadece İngilizce var zaten Almanca olsaydı Epic'ten Almanca komut satırı eklediğimde açılırdı diye tahmin ediyorum. Ubisoft desteğe konuyla ilgili yazdım daha geri dönüş yapmadılar ama internette forumlarda okuduğum kadarıyla VPN üzerinden diğer ülkelerden daha ucuza oyun almayı engellemek için yapılan bir şeymiş. AC Valhalla'da Türkçe seslendirme olmadığı için ana dil İngilizce olarak vermişler diye tahmin ediyorum bir de burayı Orta Doğu olarak görüyor olacaklarki Arapça seçeneği eklemişler. Yani adamların mantığına göre bir insan oyunu hangi ülkeden alıyorsa o ülkenin diliyle oynamak zorunda ya da VPN'le başka ülke konumundan hesap açıp oyun alan adamın dil dosyalarını internetten bulup ekleyemeyeceğini düşünüyorlar. Net bir şekilde gerizekalılar. Şimdi illa gidip oyunu korsan olarak indiricemki Almanca olarak oynayabileyim.
Eki Görüntüle 1536108

Bence bir de Ubisoft ile mailles tam dediğin gibi olsa İspanyolca falanda olmaması gerekiyor bence tam doğdu açıklamayı Ubisoft yapar gibi.

Bence bir de Ubisoft ile mailles tam dediğin gibi olsa İspanyolca falanda olmaması gerekiyor bence tam doğdu açıklamayı Ubisoft yapar gibi.
Evet cevap geldi bizim yapabileceğimiz bir şey yok epic gamesla iletişim kurun diyorlar.
Screenshot 2022-10-05 151743.png

Urban VPN bir de touch VPN denedim ikisini de kabul etmedi VPN kullanıyorsun dedi. Şimdi oyunu sildim Ubisoft'tan tekrar yüklemeyi deneyeyim dedim yine sadece İngilizceyle Arapça seçeneği sundu. Tekrar yüklesem bile senin attığın dil dosyasını kabul edip etmeyeceği kesin değil o yüzden Epic support' a mail atacağım şimdi teşekkürler yinede.
1664972663966.png

Ya gerçekten şaka gibi ya sabahtan beridir Ubisoft Support ve Epic Support'la yazışıyorum. Ubisoft oyunu Epic'ten almışsın bizim dilleri değiştirme yetkimiz yok git Epic Support yaz diyor. Epic oyun Ubisoft Connect'ten açılıyor bizim yapabileceğimiz bir şey yok git Ubisoft Connect'e yaz diyor. Birbirlerinin mesajlarını birbirlerine atıyorum ekran görüntüleriyle aptala anlatır gibi anlatıyorum epiğe diyorum ki mağaza sayfanızda hala satın aldığım oyun versiyonu için Almanca gözüküyor ama Ubisoft Connect'e sadece arapçayla İngilizce var diyorum hem Epic'ten yükledim sildim Ubisoft'tan da yükledim bir şey değişmedi diyorum. Aldığınız oyun versiyonunda Almanca olup olmadığını ben göremem ancak Ubisoft Support görebilir diyor. Aşağıdaki ekran fotoğrafını alıp yolladım adam arıza kaydını sonlandırdı. Ubisofta bunların hepsini yazdım 20 tane ekran fotoğrafı attım anlıyorum ama ben yine de bir şey yapamam epiğe yazın dedi ya. Ben hayatımda kendi paramla böyle rezil olduğumu hiç hatırlamıyorum gidip FitGirl vb. sitelerden indirseydim şu an çatır çutur Almanca oynuyordum bütün izinli günümü bu pisliklere boşa harcadım.
ss1.png

Hocam Epic Games konumunuzu Almanya olarak seçin eğer olmazsa PC - Google Drive
Buradan dil dosyasını indirebilirsiniz.

Ya buradaki dosyaları alıp oyun klasörünün içine attım sonra Ubisoft Connect'ten "verify files" yapıp "-culture=de" komut satırı ekledim ama işe yaramadı dosyaları eksik mi ekledim acaba?
Screenshot 2022-10-06 110344.pngss.pngss2.png

Dosya Ekleri

• ss.png
    ss.png
    10 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı