Epifiz plağının kapandığı nasıl anlaşılır?

Alper Sezer

Decapat
Daha fazla  
Kapanmış mı bakar mısınız? Kaç yıldır aynı boydayım parmaklarım kısa ayak numaram küçük boy 180 yaş 17.

IMG_2024.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha doktora gidemedim filmden sonra uzama bitmiş midir yani?

Benimkine bakarsan bileğin orada bir aralık var orasıymış bana kapanmasına az kalmış demişlerdi omurga hareketleri ile belki 2-3cm uzayabilirsin bu 8 ay öncesi 168'dim 173 oldum 2cm daha uzarım diye düşünüyorum egzersizlerle 180 iyi bence ama insan hep daha uzun olmak isitiyor benden kısa insanlarla konuşunca boyun iyi diyorlar ama bende keşke 180 olsaymışım diyorum 180 arkadaşıma soruyorum oda bende 185 olmak isterdim diyor 190 olan arkadaşım memnun orası başka.

Benimkine bakarsan bileğin orada bir aralık var orasıymış bana kapanmasına az kalmış demişlerdi omurga hareketleri ile belki 2-3cm uzayabilirsin bu 8 ay öncesi 168'dim 173 oldum 2cm daha uzarım diye düşünüyorum egzersizlerle 180 iyi bence ama insan hep daha uzun olmak isitiyor benden kısa insanlarla konuşunca boyun iyi diyorlar ama bende keşke 180 olsaymışım diyorum 180 arkadaşıma soruyorum oda bende 185 olmak isterdim diyor 190 olan arkadaşım memnun orası başka.
yaşınız kaçtı ben 13 yaşımdan beri aynıyım d vitamini eksikliği var o mu etki eder acaba 80-50 arasında olması gerekirken 5 benim yaşım 17 şuan

180 boy gayet iyi uzun bile daha da mı uzamak istiyorsunuz?
yani çevreme göre kısayım

Yaşınız kaçtı ben 13 yaşımdan beri aynıyım D vitamini eksikliği var o mu etki eder acaba 80-50 arasında olması gerekirken 5 benim yaşım 17 şu an.

Aramızda 3 ay var haziran da doğdum benim de D vitamin 20 ydi 2 ay da 100 küsure çıktı colafer mi neydi hap ın adı D vitamini alırken birden 2 cm attım resmen bir de uyku düzeni çok önemli ama sende olur mu bilmem 13 yaşından beri sabitsen uyku düzenim bozuldu geri düzenlemeye çalışıyorum umraım uzarım biraz daha uzamazsa sorun etmiyorum ama artık yapacak bir şey yok kolum tutuyor ayağım tutuyor sonuçta. Doktora o zaman hormon falan sormuştum kapanmak üzere olduğu için çok zararı olur demişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı