Epiphone Les Paul gitar nasıldır?

Gitar seçerken mağazada denemek çok önemli. Enstrüman alıyorsun sonuç olarak kişisel zevkler de burada devreye giriyor. Benim fikrim Epiphone tercih edeceksen eğer Standard modelleri dışında pek önermem açıkçası.
Evet size katılıyorum fakat bu dönemde gitar denemeye gitmek pek akıllıca olmaz diye düşündüm. Peki sizin önerdiğiniz bir marka var mı?
Hocam metal çalıyorsanız Les Paul kasa bakmayın bence. Schetcer ve Ibanez'in metal için güzel gitarları var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam metal çalıyorum ama sürekli metal takılmıyorum. Arada blues arada rock yani ne işime gelirse onu çalıyorum. Birde bir arkadaşım Ibanez'lerin sesinin fazla kalın olduğunu söylemişti.

Evet size katılıyorum fakat bu dönemde gitar denemeye gitmek pek akıllıca olmaz diye düşündüm. Peki sizin önerdiğiniz bir marka var mı?
Schecter Omen serisinin Les Paul olanlarına bakabilirsin. LTD bakabilirsin.
Birde bir arkadaşım Ibanez'lerin sesinin fazla kalın olduğunu söylemişti.
Kalın diye bir tanımlama duymadım hiç. Tonu parlak değil demek istemiş olabilir ama funk bile çalınabiliyor. Örnek RG 350 EXZ Single manyetikte güzel tonlar yakalanabiliyor.

Schecter Omen serisinin Les Paul olanlarına bakabilirsin. LTD bakabilirsin.

Kalın diye bir tanımlama duymadım hiç. Tonu parlak değil demek istemiş olabilir ama funk bile çalınabiliyor. Örnek RG 350 EXZ Single manyetikte güzel tonlar yakalanabiliyor.
Anladım, teşekkür ederim öneriniz için.

Arkadaşlar gitarın linki şu:

Epiphone markasını daha önce duymuştum ama hiç denemedim. Sizce nasıldır? Kullananlar varsa memnunlar mı? Şu anki gitarım ilk başladığımda aldığım gitar fakat yetmemeye başladı, daha kaliteli bir şeyler istiyorum artık. Bir sorum daha olacaktı, sizce ilk amfiyi mi değiştirmeliyim yoksa gitarı mı?
  • Gitarınız nedir? Eğer 25,5" skalalı bir gitar ise buna geçtiğinizde farklılık hissedeceksiniz çünkü tel skalası 24,75". Yani teller diğerine göre kısa. Bu LP tazı gitarların tamamı için geçerli. (Bazı özel üretimliler 25,5 olabiliyor)
  • Bende Ephiphone LP Special II gitar var. Gövdesi bununla aynı. Bir yerde boya kalkması var. Oradan gitarı 30 parça üst üste konmuş kontrplaklardan yapıldığı görünüyor. Firmaya yakışmayan bir durum. Uzak durmanızı tavsiye ederim. Aynı markanın standart LP kasa ürettiği gitarlarda ise böyle bir sorun yok diye biliyorum. Resim aşağıda.
  • Amfiniz nedir? ona göre bir yorum yapabilirim.

• IMAG0254(1).jpg

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şunda çok iyi açıklamış
Not: Korona bitince bence mağazaya veya satan adamın yanına gidip dene, önemli olan gitarın iyi olup olmaması değil senin sevip sevmemen.

5 yıldır Epiphone Les Paul Standard Plus Top Pro sahibiyim. Manyetiklerini Seymour Duncan Alnico 2 Pro Slash Custom manyetikler ile değiştirmiştim 4 sene önce. Sana şöyle söyleyeyim. Gitar şans işi arkadaşım aynı modeli aynı mağazadan aldı ve aynı manyetikleri taktırdı. Rengine kadar aynı gitarlar fakat benim gitar bir başka çıktı mesela. Gibson Standard altı modelleri toprağa gömecek bir Epiphone sahibiyim. Baya şanslıyım açıkçası. Gibson standard ve Custom çalma şansım oldu fakat Epiphone Les Paul Custom modelinin de bu Gibson'lardan pek bir farkı yok inan. Gibson'lara daha özenli davranıyorlar ama Epiphone hatrı sayılır derece iyi gitarlar üretiyor. Her telden çalmak isterim dersen kesinlikle güzel bir Epiphone Les paul bulmanı tavsiye ederim. Metal gruplarında da çokça kullanılır Gibson tarzı her tona hitap etmeye çalışan gitarlar. Ama dediğim gibi biraz şans meselesi bu iş.

• Gitarınız nedir? Eğer 25,5" skalalı bir gitar ise buna geçtiğinizde farklılık hissedeceksiniz çünkü tel skalası 24,75". Yani teller diğerine göre kısa. Bu LP tazı gitarların tamamı için geçerli. (Bazı özel üretimliler 25,5 olabiliyor)
  • Bende Ephiphone LP Special II gitar var. Gövdesi bununla aynı. Bir yerde boya kalkması var. Oradan gitarı 30 parça üst üste konmuş kontrplaklardan yapıldığı görünüyor. Firmaya yakışmayan bir durum. Uzak durmanızı tavsiye ederim. Aynı markanın standart LP kasa ürettiği gitarlarda ise böyle bir sorun yok diye biliyorum. Resim aşağıda.
  • Amfiniz nedir? ona göre bir yorum yapabilirim.

Gitarım başlangıçta gitarları bilmiyorken aldığım Extreme XE-65. O kadar konforlu bir gitar değil. Amfim de yine aynı markanın Extreme EX30WUSB modeli. Fakat amfiye göre yorum yapmanıza gerek yok çünkü gitar değiştiği taktirde amfiyi de değiştirmeyi düşünüyorum. Tabii iyi bir amfiyse değiştirmeme gerek yok.
5 yıldır Epiphone Les Paul Standard Plus Top Pro sahibiyim. Manyetiklerini Seymour Duncan Alnico 2 Pro Slash Custom manyetikler ile değiştirmiştim 4 sene önce. Sana şöyle söyleyeyim. Gitar şans işi arkadaşım aynı modeli aynı mağazadan aldı ve aynı manyetikleri taktırdı. Rengine kadar aynı gitarlar fakat benim gitar bir başka çıktı mesela. Gibson Standard altı modelleri toprağa gömecek bir Epiphone sahibiyim. Baya şanslıyım açıkçası. Gibson standard ve Custom çalma şansım oldu fakat Epiphone Les Paul Custom modelinin de bu Gibson'lardan pek bir farkı yok inan. Gibson'lara daha özenli davranıyorlar ama Epiphone hatrı sayılır derece iyi gitarlar üretiyor. Her telden çalmak isterim dersen kesinlikle güzel bir Epiphone Les paul bulmanı tavsiye ederim. Metal gruplarında da çokça kullanılır Gibson tarzı her tona hitap etmeye çalışan gitarlar. Ama dediğim gibi biraz şans meselesi bu iş.
Sağ olun görüşünüz için. Dediğiniz gibi her telden çalmak istiyorum. Peki (biraz pahalı ama) Fender Telecaster modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sağ olun görüşünüz için. Dediğiniz gibi her telden çalmak istiyorum. Peki (biraz pahalı ama) Fender Telecaster modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
15 yıldır Fender USA Telecaster kullanıyorum.
Her tarzı çalabileceğiniz bir gitar değil. Kontrolü zordur. Belli bir sertliği ve karakteri vardır. Yüksek gain kaldırmaz.
Sirvri ve kırçıllı bir tonu vardır girdiği yerde kendini belli eder. Her tarzı çalmak istiyorsanız Les PAUL daha uygun bir seçim.

Dostum bir arkadaşımda Epiphone SG Pro var gayet memnun. Nasıldırı aslında biraz gitaristin duymak istediği sound'a kalmış ama sana şöyle söyleyeyim Erkin Koray bile Epiphone Les Paul kullanıyor. Yani marka olarak gayet sağlam, temiz ve iyi bir gitar. Ama yerinde gidip denemeni tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı