EPOS Sennheiser GPS 370 Kablosuz Gaming Kulaklık İncelemesi

Merhabalar. Kulaklığı taze taze inceleyeyim istedim. İnceleme yazmamdaki temel sebep hiç bir Türkçe kaynak olmaması ve fikir edinmekte zorlanmam. Kulaklığı İtopya üzerinden 1789 TL gibi yüksek bir fiyata aldım ve UPS ile tahmini teslim tarihinde elime ulaştı.

Kutu içeriği: Cihazın kutu içeriği tam bir hayal kırıklığı. İçerisinde basit bir kitapçık, kulaklığın kendisi, kablosuz alıcısı ve bir ucu USB diğer ucu mikro USB olan şarj kablosu çıkıyor. Bu seviyedeki bir kulaklıktan ve markadan taşıma çantası, yedek kulak pedleri hatta ve hatta sticker gibi içerikler beklerdim.

Malzeme: Ürünün malzemesi beklediğim seviyede. Çok kaliteli. Elinize aldığınızda kendini her türlü hissettiriyor. Premium bir his ve duruş sergiliyor.

Konfor: Kulaklık kafayı tam manasıyla rahat bir biçimde sarıyor. Ayarlama sistemi yeterli düzeyde. Kulak pedlerinin kenarları suni deri ve kulağa temas eden orta kısımları kumaştan imal edilmiş. Dışarı ile sesi tamamen keserken terletmeyecekmiş gibi bir his veriyor. Henüz kullanımımın 15. dakikasında oldukça rahat geldiğini söyleyebilirim. İleride duruma göre güncellerim.

Ses: Fiyatını hakeden seviyede bir ses verdiğini söyleyebilirim rahatlıkla. Tiz ve bassları detaylıca hissettiriyor. Kablosuz olduğu için kendi ses işlemcisine sahip ve ekstra bir ses kartı talebi yok cihazın. O yüzden beni fazlasıyla tatmin etti ilk dakikalarda. Oyun testlerini yaptıkça burayı güncellerim.

Mikrofon: Sennheiser hemen tüm kulaklıklarında kullandığı kaliteli bir mikrofona yer vermiş bu cihazda. İlk testlerimde dip ses gibi bir sorun görmedim. Gayet temiz bir ses veriyor. Talep halinde ses kaydı iletebilirim ama mikrofon kalitesinin oldukça üst düzey olduğunu, olur da almayı düşünen olursa aklında herhangi bir soru işaretine gerek kalmamaması gerektiğini belirtmem mümkün.

Yazılım: Sennheiser yeni "Oyuncu" serisi ürünleri için Epos Gaming Suite adında bir uygulama çıkardı. Haliyle kurdum ve denedim. Yazılım oldukça güzel görünüyor. Hazır bir kaç ses ayarı, EQ ses ayarı yapabilirken, mikrofon ile alakalı da bazı ayarlamalara yer vermiş. Daha gelişmiş bir detaylı birşey olabilirdi belki ama bu açıdan çok karmaşık yazılımlara ihtiyaç duyan biri olmadığımdan benim açımdan sorun oluşturmadı.

Genel Yorum: Kulaklığı almadan önce bayağı araştırma yaptım. Üst seviye bütçeyle kaliteli bir kulaklık arıyordum ki kablosuz önceliğimle bir kaç kulaklık arasında kalmıştım. Diğer seçenekler piyasada bolca kullanılan ürünlerdi ve hakkında olumlu ve olumsuz çok yorum vardı. O yüzden epey kararsız kaldıktan sonra hem 100 saat gibi vaadedilen bir batarya süresi ile Sennheiser kalitesine olan itimatımdan dolayı riske girerek tercih ettim. Açıkçası bu bütçeye daha kaliteli kulaklıklar almak mümkün ama kablosuz olması benim önceliklerimden biriydi. Daha önce uzun yıllar Logitech g930(hala severek kullanıyorum. Seste kopmalar yaşatmasa yeni kulaklığa ihtiyaç duymazdım), piyasanın en abartılmış kulaklıklarından biri olan HyperX Cloud 2 ve Steelseries Arctis 1 gibi orta ve alt segment ama, kendini kanıtlamış markalara ait cihazları kullanmış biri olarak ciddi bir kalite farkı olan kulaklık edinmiş olduğumu görüyorum.

"Bu fiyata alınabilir mi?" diye soracak olursak kararım arada olacak çünkü fiyat gerçekten çok yüksek. Dediğim gibi hem kablosuz, hem kaliteli hem de uzun yıllar rahatlıkla kullanabileceğim bir kulaklık aradığım için bu bütçelere çıktım. Bu bütçelere çıktıktan sonra, kablolu olmasına razı olarak daha kaliteli kulaklıklar da bulunabilir. Ama 100 saat gibi bir batarya süresi ve mevcut ses/mikrofon kalitesiyle aldığıma pişman değilim.

Cihazı henüz yeni aldığım için resim eklemedim. Biraz hevesimi aldıktan sonra - tabi talep te olursa- ürüne ait görselleri konuya ekleyebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazı henüz yeni aldığım için resim eklemedim. Biraz hevesimi aldıktan sonra -tabi talep te olursa- ürüne ait görselleri konuya ekleyebilirim.
Öncelikle hayırlı olsun, güzel inceleme. İlerleyen zamanlarda resim eklerseniz çok daha iyi olur. Paragrafların arasına yerleştirin hatta, şıklık katıyor :)

İnceleme gayet güzel ve tatminkar türkiyede incelemesi olmayan bir kulaklığı almak ise büyük bir kumar sonuçta sennheiser ama her markanın bir açığı vardır güzeş inceleme.

Üzerinden uzun zaman geçti. Güncelleyeyim.

Fiyatı bir miktar daha artmış. Onu gördüm öncelikle.

Ses kalitesi oldukça iyi ama ses şiddeti daha fazla olabilirdi. Ses seviyesi az değil ama kafamı zonklatarak şarkı dinlemeyi seven biriyim. O yüzden daha yüksek olsa daha çok hoşuma giderdi.

İlk taktığımda kulağıma baskı yapmıştı bir miktar. Şuan ise alıştım ve kafamda yokmuş gibi takılıyorum.

Mikrofon kalitesi şahane. Karşıdaki herkes çok memnun sesten. Gürültüyü de harika engelliyor.

Bu mesajı yazma sebebim olan son konu ise şarj. Kulaklığı ilk aldığımda şarjını fulledim ve ONDAN SONRA HİÇ ŞARJA TAKMADIM HENÜZ. Yani 1.5 aydır şarja takmadan bu cihazı kullanıyorum. Günlük te hemen hemen 1-3 saat arası kullanmaktayım en az. Resmen efsane bir şey bu. Bundan önce Logitech g930 kullanmıştım -oldukça da memnundum kulaklıktan- ama şarjı 5-8 saat arası gitmekteydi. Yani iki günden fazla kullanamıyordum hiç. Hatta bir ara alışmıştım ve kablolu olarak kullanmaktaydım. Ama bu nasıl bir teknolojiyse çok çok uzun gidebiliyor. Bu konuda rakibi yok galiba.

Geri
Yukarı