Epox 9npa3j anakartta ff hatası

Soft Donanım

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Benim eski bir tane epox marka anakartım var ve bu anakart çalışmıyor Debug LED'inde ff hatası çıkıyor. Denemediğim yöntem kalmadı. İşlemci değiştim, RAM değiştim, BIOS sıfırlama denedim, BIOS pilini değiştirdim, ekran kartı takmadan açmayı denedim, PSU değiştirdim, bu gibi bir sürü yöntem denedim ama işe yaramadı. Tahminimce BIOS bozulmuş. Ben bu anakartın BIOS'unu buldum indirdim ancak epox anakarta nasıl USB ile BIOS'u yazacağım bilmiyorum sizden bu konuda yardım istiyorum çünkü bu anakart zamanının üst seviye anakartı üzerinde nforce 4 chipset var 4 RAM slotu 4 SATA falan var çalışsa çok mutlu olurum.
Anakart modeli: Epox 9npa3j.
Arkadaşlar nasıl yazacağım BIOS'u bu anakarta bilgisi olan var mı?

1614081463547.png

🤣

Çoğu şeyi denemişsin. Sorun anakartta gibi. Peki RAM değiştirerek değil de takmadan denediniz mi?

DVD ROM var mı? Varsa onu da çıkarıp deneyin. Yanık kokan herhangi bir parça var mı? Ya da fiziksel olarak bozuk gözüken.

DVD ROM çıkarmayı denedim olmadı. Anakartın her yerini çalışırken kokladım yanık kokusu yok. Büyüteç ile kontrol ettim fiziksel bir bozukluk göremedim.
Anakart adeta ff diyor başka bir şey demiyor.

Uyuyorum ama saçma sapan ban atabiliyorlar bazen. Lütfen bu konuyu sormayın sorunuma yardımcı olun.

Sadece işlemci takılıyken deneme şansınız var mı? Eğer gene sorun varsa sorun ya işlemcide ya anakartta. Bence anakartta. Eğer sadece işlemci varken sorun yoksa parçaları tek tek takıp hata alıp almadığınızı kontrole edin.

Sadece işlemci takılıyken deneme şansınız var mı? Eğer gene sorun varsa sorun ya işlemcide ya anakartta. Bence anakartta. Eğer sadece işlemci varken sorun yoksa parçaları tek tek takıp hata alıp almadığınızı kontrole edin.

Denedim maalesef sorun aynı. Başka işlemci ile de denedim sorun aynı. Anakartın BIOS'u gitmiş muhtemelen bu anakarta nasıl BIOS yazarım?

Denedim maalesef sorun aynı. Başka işlemci ile de denedim sorun aynı. Anakartın BIOS'u gitmiş muhtemelen bu anakarta nasıl BIOS yazarım?
Anakartın BIOS'u mu yok? BIOS'a giremediysen nasıl windows yükledin ki? Eğer şöyle bir şey varsa deneyebilirsin.
1614082934722.png

BIOS Flashback eski sistemlerde yok diye biliyorum ama emin değilim.

Geri
Yukarı