Gigabyte X58A-O.C anakart LED FF hatası

Tharius

Hectopat
Merhabalar sevgili forum üyeleri. Bir sorum olacak. Anakartımın 2 hanelik LED yerinde ff hatası alıyorum. Açıkçası bu hatanın sebebini bilmiyorum araştırdım ama araştırdığım konular bana yardımcı olmadı çünkü bilgisayarımda herhangi bir sorun yok tüm bilişenleri sorunsuz şekilde çalışıyor bunun neden olduğunu merak ediyorum şimdiden teşekkürler.
Anakart modelim: Gigabyte X58A-O.C

Hatırladığım kadarıyla işlemci ile alakalı olmalıydı. Pinlerde yamukluk veya temassızlık var mı kontrol edin ya da başka anakart ile işlemci kontrolü yapım.

Hatırladığım kadarıyla işlemci ile alakalı olmalıydı. Pinlerde yamukluk veya temassızlık var mı kontrol edin ya da başka anakart ile işlemci kontrolü yapım.
Pinlerde hiçbir sorun yok işlemcidede yok lakin işlemci çok fazla ısınıyor bilgisayarı başlattıkdan sonra ısı 75 80lerde oluyor oyuna girincede veya discord gibi uygulamaları açınca 100 102 derece oluyor bunu biosdan çekirdek voltajını düşürüp ısıyı normale çeviriyorum. acaba işlemcide bir sıkıntı olabilir mi?

OC varsa kapatın BIOS ayarlarını default yapın öyle bakın işlemci macunu veya soğutucu tam yerine oturdumu kontrol edin.

Ben W3670 ve 920 tam yük testinde 85 derece gördüğümü hatırlamıyorum.

OC varsa kapatın BIOS ayarlarını default yapın öyle bakın işlemci macunu veya soğutucu tam yerine oturdumu kontrol edin.

Ben W3670 ve 920 tam yük testinde 85 derece gördüğümü hatırlamıyorum.
Macunu hep değişiyorum zaten ve biosu default ayarlara döndürünce ısı zaten yüksek oluyor. oc yapmıyorum bile ona rağmen böyle ısı

Geri
Yukarı