Epson Ecotank L6260 yazıcıda renkler soluk

huseyin1451

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Epson Ecotank L6260 yazıcı satın aldık işletmemize, baskılardaki renkler ciddi derecede soluk çıkıyor.
En çok kullanacağımız renk kırmızı fakat kırmızı renk sanki güneşin altında solmuş gibi.

Ek olarak uzun zamandır işletmemizde ortak yazıcı olarak kullandığımız Lexmark marka yazıcı da mevcuttur.
Ondan alınan çıktılar ile Epson Ecotank'tan alınan çıktılar arasındaki renklerin canlılığında ciddi fark var.
Biri gerçek canlı kırmızı diğeri sanki güneşin altında kalıp solmuş kırmızı.

İlk olarak taşıyıcı kilidini yazıcı moduna aldınız değil mi? Daha sonra kutudan çıkan orijinal tüpleri kullandığınızı varsayıyorum.

Kendim L200 modelini kullanıyorum. Sürücü olarak L200 ile L210 arasında fark olmaması lazım. Zaten 200 modeli biraz sıkıntılıydı baskı konusunda. L210, L200'ün düzeltilmiş ve hızı arttırılmış sürümü.

yapacağın adımlar:
  1. Windows + s birleşimi ile arama'yı aç.
  2. aygıtlar ve yazıcılar yaz ve çıkan ilk sonuca tıkla.
  3. Varsayılan olarak seçili olan Epson L6260 series(sende L2660 series yazacaktır) yazıcıya sağ tıkla ve sırasıyla.
    • Yazdırma tercihleri.
    • Epson L6260 series tıklayarak yazıcı kontrol ekranını aç.
  4. bakım sekmesine gel ve püskürtme denetimi'ni yaptır. Bu sırada yazıcının içinde 2-3 adet, yanında ise bi' 10 adet kağıt olsun.
  5. Eğer çizgileri düzgün basamaz veya soluk yazarsa programın vereceği adımları uygula ve tekrar tekrar dene.

yönetim panelinin şeklinde bir görüntü:

l200_kafa_temizleme.jpg

Merhaba arkadaşlar, Epson Ecotank L6260 yazıcı satın aldık işletmemize, baskılardaki renkler ciddi derecede soluk çıkıyor.
En çok kullanacağımız renk kırmızı fakat kırmızı renk sanki güneşin altında solmuş gibi.

Ek olarak uzun zamandır işletmemizde ortak yazıcı olarak kullandığımız Lexmark marka yazıcı da mevcuttur.
Ondan alınan çıktılar ile Epson Ecotank'tan alınan çıktılar arasındaki renklerin canlılığında ciddi fark var.
Öncelikle laserjet ve inkjet yazıcılar arasında baskı kalite farkı olması gayet normaldir. Baskı kalitesi "standart" moddadır. Bunu "yüksek" moda alıp kaliteyi arttırabilirsin. Ama daha yavaş yazacak ve daha fazla mürekkep harcayacaktır. Yüksek kalitede yazdırdığınız çıktılar sizi tatmin etmezse 7 renkli tanklı yazıcılara bakmanızı öneririm.

İlk olarak taşıyıcı kilidini yazıcı moduna aldınız değil mi? Daha sonra kutudan çıkan orijinal tüpleri kullandığınızı varsayıyorum.

Kendim L200 modelini kullanıyorum. Sürücü olarak L200 ile L210 arasında fark olmaması lazım. Zaten 200 modeli biraz sıkıntılıydı baskı konusunda. L210, L200'ün düzeltilmiş ve hızı arttırılmış sürümü.

yapacağın adımlar:
  1. Windows + s birleşimi ile arama'yı aç.
  2. aygıtlar ve yazıcılar yaz ve çıkan ilk sonuca tıkla.
  3. Varsayılan olarak seçili olan Epson L6260 series(sende L2660 series yazacaktır) yazıcıya sağ tıkla ve sırasıyla.
    • Yazdırma tercihleri.
    • Epson L6260 series tıklayarak yazıcı kontrol ekranını aç.
  4. bakım sekmesine gel ve püskürtme denetimi'ni yaptır. Bu sırada yazıcının içinde 2-3 adet, yanında ise bi' 10 adet kağıt olsun.
  5. Eğer çizgileri düzgün basamaz veya soluk yazarsa programın vereceği adımları uygula ve tekrar tekrar dene.

yönetim panelinin şeklinde bir görüntü:

Eki Görüntüle 1886076

@huseyin1451 arkadaşımızın attığını yapabilirsiniz. Bilgisayara bağlı değilse yazıcının kendi ekranlı menüsünde zaten bu seçenekler var.

Merhaba arkadaşlar, Epson ecotank L6260 yazıcı satın aldık işletmemize, baskılardaki renkler ciddi derecede soluk çıkıyor.

Ek olarak uzun zamandır işletmemizde ortak yazıcı olarak kullandığımız lexmark marka yazıcı da mevcuttur.

Attığımı çözüme basar mısın?

Öncelikle laserjet ve inkjet yazıcılar arasında baskı kalite farkı olması gayet normaldir. Baskı kalitesi "standart" moddadır. Bunu "yüksek" moda alıp kaliteyi arttırabilirsin. Ama daha yavaş yazacak ve daha fazla mürekkep harcayacaktır. Yüksek kalitede yazdırdığınız çıktılar sizi tatmin etmezse 7 renkli tanklı yazıcılara bakmanızı öneririm.
Merhaba bahsetmiş olduğunuz ayarlarda çıktı almayı bu gün denedim fakat kırmızı renk sanki kırmızı değil de kırmızı siyah karışımı bişey. Yani laser çıktısı ile aralarında alaka yok. Ecotank yazıcılar ile fotoğraf falan basıldığını gördüm ben, gittim kuşe kağıt aldım A4, bu sefer de boya kağıtın üzerinde yer yer birikmiş gibi görünüyor, yani 2x2 cm içi kırmızı dolu bir kare düşünün, karenin içinde kırmızı her tarafta eşit değil. Sanki eline fırça alıp yağlı boya sürmüşsün gibi. Sizde var mı renkli ecotank?

@huseyin1451 arkadaşımızın attığını yapabilirsiniz. Bilgisayara bağlı değilse yazıcının kendi ekranlı menüsünde zaten bu seçenekler var.
başlık temizliği ile ilgili çözümleri uyguladım, işe yaramadı maalesef

Yeni konular

Geri
Yukarı