Erasmus ile Polonya ve Makedonya'da eğitim nasıl?

İnsülin

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 6600H 4.50 GHz
Intel 512 GB SSD
Nvidia RTX 3050 Ti 4 GB
16 GB DDR5 4800 MHz RAM
Windows 11 Pro
Meslek
Hemşirelik öğrencisi
İki ülkeden birinde Erasmus hareketliliği ile eğitim almış olsam hangisini önerirsiniz? Ayrıca cebimden ne kadar para çıkar?

Bölümün ve oradaki üniversitenin eğitim kalitesine göre yorum yapmak gerekiyor. Misal ben inşaat mühendisliği öğrencisiyim okulumun Erasmus kapsamındaki ülkelere baktığımda benim için en mantıklı seçenek İtalya'ya gitmek. Çünkü Almanya'da bulunan ve Erasmus dahilinde olan okul ve imkanları benim İtalya'da alacağım eğitimden daha alt bir seviyede. Ayrıca yönelmeyi düşündüğüm alanı en başarılı yapanlar İtalyanlar. Danışman hocalarınla ve sektördeki insanlarla iletişime geçerek kendin için en mantıklı kararı verebilirsin.

Bölümün ve oradaki üniversitenin eğitim kalitesine göre yorum yapmak gerekiyor. Misal ben inşaat mühendisliği öğrencisiyim okulumun Erasmus kapsamındaki ülkelere baktığımda benim için en mantıklı seçenek İtalya'ya gitmek. Çünkü Almanya'da bulunan ve Erasmus dahilinde olan okul ve imkanları benim İtalya'da alacağım eğitimden daha alt bir seviyede. Ayrıca yönelmeyi düşündüğüm alanı en başarılı yapanlar İtalyanlar. Danışman hocalarınla ve sektördeki insanlarla iletişime geçerek kendin için en mantıklı kararı verebilirsin.
Anlaşmalı kurumlarda kendi bölümümü ancak 2 farklı kurumda gördüm hocam. Hemşirelik okumaktayım. Bölümümün geleceği Türkiye'de de güzel ama farklılığın gelişimime katkısı olacağına inanıyorum. Cevabınız için teşekkür ederim.

Ben olsam Polonya seçerdim, bu yaz Makedonya'yi görme fırsatı edindim. Eğitim kalitesinin iyi olduğunu düşünmediğim gibi Polonya varken tercih edilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

Arkadaşlar genel itibariyle ben de düşünüyorum ama bu yıl için geçti. Sonraki sene de son sınıfım. Son sınıfta Erasmus'a gitmenin bir sakıncası olur mu?

Geri
Yukarı