Erasmus sınavına yönelik hazırlanma

KAPINO

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar. Önümüzdeki yıl bahar aylarında üniversitem tarafından yapılacak olan Erasmus sınavına en iyi şekilde hazırlanmak istiyorum.
Üniversitemizin yaptığı Erasmus sınavından bahsedecek olursam tamamiyle 50 soruluk gramer, reading ve vocabularyden oluşan bir sınav. Aslında Yds'nin kolaylaştırılmış hali gibi denebilir.
Hatta sınav örneğinin linkini paylaşabilirim: Erasmus Sınav Örneği

Geçtiğimiz yıl kendimi denemek için girdim ve iddialı olmamama rağmen barajı sadece 2 puanla kaçırdım (58/60) ancak pes etmeye niyetim yok ve seneye başarmak istiyorum :) İngilizce seviyem sonuçtan belli olacağı üzerine A2-B1 arası bir yerlerde.

Çok uzatmadan sormak istiyorum. Bu tarz sınavlara yönelik hangi kaynakları kullanmalıyım? Yds kaynaklarını da düşündüm ancak yds formatı daha ağır olduğundan çalışma süresince olumsuz etkilenmesinden endişe duyuyorum (soruları yapamamaktan gelen stres vs.)

Bir de YouTube'da videoları olan özer kiraz hocanın anlatımlarını detaylı öğrenip ekstra reading kitapları yeterli olur mu?

Şimdiden teşekkür ederim :)

Bu sınavlarda kelime dağarcığı çok önemli. Ama seni asıl zorlayacak olanlar dil bilgisi soruları olabilir. Çünkü cümleye baktığında çıkan diğer kelimelere baktığında konuyu anlayabiliyorsan bilmediğin kelimeyi bilmene bile gerek kalmıyor bazen. Ama dil bilgisini bilmiyorsan dil bilgisi sorularında hiçbir şey yapamazsın. O yüzden benim önerim kelime bilgisine hafif tekrarla çalışırken, dil bilgisine ağırlık vermen olur. Ama eksiklerini ve neyi ne kadar bildiğini bilmeme imkân yok, o yüzden bu önerimi görmezden de gelebilirsin. Kaynaklar hakkında pek fikrim yok.

Geri
Yukarı