Erdoğan: "Bizim ihtiyacımız Z kuşağı değil TEKNOFEST kuşağıdır"

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Önümüzdeki seçimlerin kilidi şu veya bu parti değil gençlerimizdir. Bizim ihtiyacımız olan kuşak Z kuşağı, Y kuşağı değil, TEKNOFEST kuşağıdır. Biz gençleri harflerle, kuşaklarla bölmüyoruz, A'sından Z'sine hepsini de kucaklayacak eserlerle, hizmetlerle, çalışmalarla bütünleştiriyoruz

7B06C34D-1B27-445B-B66E-1ED6BBCEEAC0.jpeg

Bir sonraki seçimde Z kuşağı denilen genç kesimin ne yapacağını cidden merak ediyorum. Z kuşağıyla adeta kavgalı bir iktidar var Türkiye'de. Seçime nasıl yansıyacak merak ediyorum.
Kaynak

Geçin bu işleri ben bu dünyaya 7/24 çalışmak için mi geldim? Kaç milyon genciz ne yapalım kendi gençliğimizi yaşamak yerine hepimiz toplanıp İHA mı üretelim? Avrupalı veya Amerikalı genç oturup İHA mı SİHA mı üretsem diye mi düşünüyor? Hayır her şeyi geçtim zaten bu İHA'ları üreten Bayraktar gibi TUŞAŞ gibi şirketler var.

Yatayım demiyorum zaten günün yorgunluğunu atayım diyorum.
Evet, gerekirse hepimiz toplanalım. O şirketler biz bir yerlerimizi büyütelim ve TikTok'ta dolanalım diye mi çalışıyorlar?
Amerikan gençlerinin %95'inin obez, vasıfsız, en çok efor harcadıkları şeyin de *1 olduğunu da biliyorsun değil mi? Onlar oksijen israfı diye biz de mi öyle olacağız? Ya da farklı bir şekilde sorayım, Amerika, Rusya, Çin gibi yerler şu anki hallerine o kitle sayesinde mi geldi? Hayır. O parazit kitle sadece aralarındaki bir grup vasıflı kişinin yaptıklarından ekmek sömürüyor. Onlar gibi mi olmak istiyorsun? Olabilirsin ama öyle olup sonra gelip onu bunu eleştirmeye hakkın olmaz, çünkü olay bir şey yapmaya gelince "gençliğimi yaşayayım".
İyide herkesin başka düşünceleri var ben mesela sıradan basit bir hayat istiyorum başkası dünyanın önde gelen doktoru, profesörü, bilim adamı vesaire herkesin istedikleri başka ona göre özgürlük tanınması gerek.
O zaman basit adam olacaksın, düşüncen de basit olacak. İşine gelince her yeri derinlemesine eleştir, konu siyaset oldu mu zaten herkes milletvekili kesiliyor, ama gel bir şey yap diyince yok ben basit hayat istiyorum yok ben gençliğimi yaşayayım yok bilmem ne. Bu kafayla "Değişim yapacak Z kuşağı" olsa olsa "haZırcı kuşağı" olur.

O zaman basit adam olacaksın, düşüncen de basit olacak. İşine gelince her yeri derinlemesine eleştir, konu siyaset oldu mu zaten herkes milletvekili kesiliyor, ama gel bir şey yap deyince yok ben basit hayat istiyorum yok ben gençliğimi yaşayayım yok bilmem ne. Bu kafayla "değişim yapacak Z kuşağı" olsa olsa "hazırcı kuşağı" olur.

Demek istediğimi anlamadın herhalde basit derken basit düşünce demedim kendimden örnek verdim başkasını değil tembel birisiyim zor bir iş olduğu zaman kolay yolu ararım.

Badem bıyıklı İhale kovalayan şaksakcı nesil demek istiyor.

Birisi kızmış dokundu galiba..

Komik olan ne biliyor musun? Z kuşağının en yararsız nesil olduğu. Kör olan bile görür.
Şimdi ben sana bir laf desem ban yerim hakaretten, halbuki hakaret bile değil. Her neyse, senin gibi boş olan insanlar zaten hep kendinden sonraki kuşaklara, kendinden farklı düşünen insanları "kendince" aşağılama, kötüleme çabasında. Bunlar boş işler. Senin yaptığında boş iş. Laf yapıyorsun fakat Z kuşağının başarısı ortada. Keşfedilen bir sürü yetenek var, yurtdışına gidenler en basitinden. Bir o kadar da keşfedilmeyen var. Şimdi bunlar yararsız bir nesil mi? Daha fazla laf etmek istemiyorum çünkü desem forumun moderatörleri en ufak kaba dilden banlıyorlar. Neyse, sende yüksek ihtimalle Z kuşağısın ve o yararsızlardansın. Bak kesin olarak diyorum bunu. Hayatta hiçbir başarının olmadığına adım gibi eminim. O "telefonunu çıkra" diyen dayılardan tek bir farkın var o da Z kuşağı olman. Hayatında başarılar, umarım ilk önce kendini düzeltip, sonra milleti eleştirirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı