Erdoğan, Elon Musk'a Manisa'ya Gigafactory kurmasını teklif etti

Yatırımcı çekmek şart ülkeye, bu nedenle olmasına muhtemel gözüyle bakıyorum ben. İstihdam ve ülke ekonomisi için güzel bir adım olur.

Geleceğinin ne olacağı belirsiz, verimsiz, kupkuru bir ülkeye ben olsam 5 milyar dolar parayı riske atıp fabrika falan açmazdım. Sanmıyorum fabrika açacağını.

Verimsiz kupkuru bir arazi derken? Adam toprak mahsülü mü yetiştirecek dostum?

Ben ne anlatıyorum sen ne anlıyorsun birader ne mahsulü ülkede alım gücü yok adamın ürününe dair doğru düzgün talep yok onu kastediyorum.

Ülkemizde üretilen hangi ürünü Türk halkı alabilmiş ki Tesla alabilsin hocam. Önemli olan o ürüne sahip olmak dahil ekonomi olarak katkı sağlaması istihdam ile beraber.

Ben ne anlatıyorum sen ne anlıyorsun birader ne mahsulü ülkede alım gücü yok adamın ürününe dair doğru düzgün talep yok onu kastediyorum.

Bir fabrikada üretilen ürünler ülkeler başka ülkelere de gönderiliyor. Tesla'nın 3 tane fabrikası var ama tüm dünyaya satış yapıyor.

Bir fabrikada üretilen ürünler ülkeler başka ülkelere de gönderiliyor. Tesla'nın 3 tane fabrikası var ama tüm dünyaya satış yapıyor.
Ben olsam satış yapmayacağım ülkede fabrika kurup uzak ülkelere teslimatla uğraşacağıma aynı zamanda satış da yapabileceğim bir ülkeyi tercih ederdim. Bizim ülkede açsa ekonomimize güzel katkısı olurdu ama biz halk olarak bu katkıyı hissedemeyeceğimiz için yine de bir önemi yok.

Ben olsam satış yapmayacağım ülkede fabrika kurup uzak ülkelere teslimatla uğraşacağıma aynı zamanda satış da yapabileceğim bir ülkeyi tercih ederdim. Bizim ülkede açsa ekonomimize güzel katkısı olurdu ama biz halk olarak bu katkıyı hissedemeyeceğimiz için yine de bir önemi yok.

Aslında ülkemiz hem konum hem de ucuzluk itibarıyla seçilebilecek bir ülke. Aynı zamanda Orta Doğu'da güvenli şekilde yapılabilecek tek ülke de Türkiye.

Geri
Yukarı