Ergen dizilerini daha çok sevmek

@𝔐𝔲𝔱𝔩𝔲 Size keyif veriyorsa izleyin. Kimin ne söylediğini kafanıza takmayın. Breaking Bad ağır bir dizi. Arkadaşların dediği gibi herkese hitap etmez. İlla sevmek zorunda da değilsiniz.

Benden size bir tavsiye. Zamanınızı daha çok HBO dizilerine ayırırsanız daha kaliteli içerikler seyretmiş olursunuz. Sadece G.o.T ve Westworld gibi yapımlarına değil. Eski yapımlarına da bir göz atın. Diğer bir önerim de Fargo dizisine bir göz atmanız.

Bu yazacaklarım filmler için de birebir geçerlidir.

Her dizinin yapım politikası, hitap etmek istediği kitle farklıdır. Her dizinin finansal amacı olsa da, bunun dizinin dümenini ne kadar ele geçirdiği çok önemlidir. Eğer oyunculuk, senaryo, prodüksiyon ve "Kalite" ölçeklerinin ne kadar yükselebileceğini öğrenmek isterseniz Westworld adlı diziyi izleyebilirisiniz. Bu dizi sizin için diğer dizileri belli standartlar açısından değerlendirebilme ölçeği olabilir. Benim diğer dizilere bakış açımı değiştirdi mesela. Burada altını çizmek isterim dizilerin konusu veya sizin bunu ne kadar çok sevdiğinizden bahsetmiyorum. Çünkü sevmek ayrı bir olay, kalite sorgulayabilmek ayrı bir olaydır.Ve herkesin yapması gerekmediğini de bilerek konuşuyorum.

Dizileri ben genel olarak "Çerezlik", ve "Ağır" diye ikiye ayırıyorum. Kafamı dinlendirmek istediğimde çerezlik dizi iyi olabiliyor. Fast Furious filmine gitmek gibi. :) Örnek vermem gerekirse The Walking Dead, Titans, The Umbrella Academy, Shameless, Dark gibi yapımlar.(Netflix dizilerinin %99'u)

Ağır diziler ise benim için adı üstünde daha ağır, detaylı ve küçük küçük lezzetler barındıran, uzaktan geneline bakıldığında ise büyük bir şehir gibi görünen yapımlar.Bunların odaklandığı alanlar farklı olabilir. Her dizi ayrı bir dünyadır çünkü. İşleniş seçimleri de çekim teknikleri de farklıdır. Bu dizilere örnek vermem gerekirse Westworld, Legion, Game of Thrones ( 5. sezona kadar), Breaking Bad birkaç örnek olabilir.

Bunların sevip sevmemekle alakası olmadığını belirtmek isterim. Dizi kalitesi kişiden kişiye değişmez ve rasyoneldir. Sevmek, konseptin hoşuna gitmesi, özel bir aktör için izlemek vs. farklı durumlar. Bunlara kimsenin lafı olamaz.

Sizin dizileri nasıl bir gözle ve amaçla izlediğiniz de hangi dizileri daha çok tercih etmenizin birinci nedeni aslında. Ben şahsen oyunculuk, çekim teknikleri, kaliteli bir senaryo ve olay örgüsüne sahip, vizyoner ve işinde eşsiz insanların ortaya çıkardıkları , her yönüyle eleştirip takip edebileceğim yapımlara daha yakınım. Bu benim hobim çünkü. Siz tamamen kafa dinlendirme için de izliyor olabilirsiniz. Ya da konsepti, aktörü beğendiğiniz için de. Bunu ben de yapıyorum çünkü.

Dizi izlerken popülasyona göre hareket etmek doğamızda olan bir şey. Ama toplum yönlendirmesiyle kendinizi zorlamanız gerekmez. Sadece benim zamanında yaptığım gibi, kendi rotanızı belirlemek için her türden diziye biraz kredi verebilirsiniz. Zamanla dizi konusunda bir gurme de olabilirsiniz. İstemezseniz de olmazsınız ve keyfinize bakarsınız. İnsanlığın %99'u gibi. Bu çok normal ve doğaldır. Bu kendinizi keşfetmekten geçer.

The O.C izlerdim eskiden. Tişört üzeri kapüşonlu giyerdim. Bisiklet binerdim.😀 Ne günlerdi.😀

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı