Ergenlik dönemindeki bir erkek yılda kaç cm uzamalı?

Denizz422

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben 2009 doğumluyum 9. Sınıf öğrencisiyim. e-Okul'daki fiziksel karnede geçen sene 161'mişim bu yıl 165. 1 yılda 4 cm uzamak benim yaşlarda birisi için az mı?

Genetiğe göre değişir. Bunun sabit bir ortalaması olduğunu sanmıyorum. Ben 1.74'üm. Liseye başladığımda aşağı yukarı 1.60 küsur boyum varmış. Ama bir arkadaşım liseye başladığında benle aynı boyda olmasına rağmen mezun olduğumuzda benden 6 santim daha uzundu.

Merhaba arkadaşlar. Ben 2009 doğumluyum 9. Sınıf öğrencisiyim. e-Okul'daki fiziksel karnede geçen sene 161'mişim bu yıl 165. 1 yılda 4 cm uzamak benim yaşlarda birisi için az mı?
Ben o yaşlarda yaklaşık 7cm uzamıştım ama genetikten genetiğe göre değişir.

Hocam hepsi genetikle alakalı. Ek olarak yapabileceğin çokta etkili bir şey yok boynun uzaması için.

Boyunu uzatmak istiyorsan, yoğurt-süt-yumurta üçlüsüne abanıp spor(basket-voleybol) yapacan kardeşim, sonra dua edersin bana bir abi forumda dediydi dersin. Benim boyum 1.87 misal ama abimin 1,72... ben lisede-ünide o dediklerimi yaptım abim yapmadı fark ordan geldi.

Boyunu uzatmak istiyorsan, yoğurt-süt-yumurta üçlüsüne abanıp spor(basket-voleybol) yapacan kardeşim, sonra dua edersin bana bir abi forumda dediydi dersin. Benim boyum 1.87 misal ama abimin 1,72... ben lisede-ünide o dediklerimi yaptım abim yapmadı fark ordan geldi.
GH olmadan isterse protein banyosu yapsın etki etmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı