Erişim Engellendi Hatası Virüs Belirtisi mi?

eowejan

Hectopat
Yer
City 17
Bugün saat 6'dan beri bilgisayarı açtığımda bazı hatalar alıyorum. Örnek olarak MSI Afterburner'ı açmaya çalıştığımda açılmıyor ve 5dk sonra erişim engellendi diye bir hata alıyorum ve hiçbir şeyi açmamış olsam bile bilgisayarı açtıktan 10 dakika sonra AMD service erişim engellendi diye bir hata geliyor ve oyuna girmeye çalıştığımda oyundan atıyor. Bu gün 2 anormal olay oldu. 1.si arkadaşım beni bir Discord sunucusuna davet etti ve sunucu bir tık hacker veya lamer diye tarif edebileceğimiz kişilerin bulunduğu bir sunucuduydu. Diğer olay ise oyun oynarken elektrikler kesildi ve 1 saat sonra geldi. Sizce virüs mü kaptım yoksa elektriklerin kesilmesi yazılımları mı etkiledi?
Not: Kaspersky'ın deneme sürümünü kullandığım için şu an da virüs taraması yapamıyorum ve banka hesabımda da şu an para yok yarın lisans alıp virüs taraması yaparım ancak şu an elektrik kesilmesiyle alakalı olup olamayacağını merak ediyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20201226_224433.jpg
    IMG_20201226_224433.jpg
    271,6 KB · Görüntüleme: 87
Son düzenleyen: Moderatör:
Afterburner zaten kullanma kaldır. DDU rehberini uygulayıp güncel GPU sürücünü yükle.
Kaspersky deneme bittiyse de free sürüme geçebilirsin. Geçip sistemi taratabilirsin. Deneme bitse bile sizi korurdu zararlı kaynaklı değil kesinti veya sistemsel farklı hatalardan kaynaklı.

Afterburner zaten kullanma kaldır. DDU rehberini uygulayıp güncel GPU sürücünü yükle.
Kaspersky deneme bittiyse de free sürüme geçebilirsin. Geçip sistemi taratabilirsin. Deneme bitse bile sizi korurdu zararlı kaynaklı değil kesinti veya sistemsel farklı hatalardan kaynaklı.
DDU ile kaldırdım fakat indirme işleminde yine aynı hatayı alıyorum. Erişim engellendi diyor. İnternetten hiç bir şey indiremiyorum. Ayrıca açmaya çalıştığım her programda da erişim engelleniyor.

Erişim sorunu yeni açtığın virüsten kaynaklanıyor. O sorunu çözerseniz düzelir.
MSI Afterburner programı neden kullanılmamalı?
Sorunlara neden oluyor bilinçsiz kişilerin elinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı