Eritretin ve Benzoxin ilaçları sivilceleri geçirmiyor

Kozmos

Hectopat
3 haftadır kullanıyorum, alnımın bir kısmında işe yaradı. bazı kısımlarında boyuna sivilce çıkmaya devam ediyor. Bu ilaçların mevcut aknelerin sivilceye dönüşmesine, vücudun onları dışarı çıkarıp atmaya etkisi var mı? Örneğin alnımın sağ ve sol tarafında (faullere yakın kısımlar dahil) hiç durmadan ortaya çıkıyor. Biri bitti derken diğeri ortaya çıkıyor. Ancak alnımın üst taraflarının bir kısmında sadece izler kaldı onlar da yavaş yavaş geçer diye umuyorum. Diğer taraflarda niye böyle oluyor anlayamadım. Ergenlik döneminde çıkmayan sivilceler şimdi çıkmaya başladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
3 haftadır kullanıyorum, alnımın bir kısmında işe yaradı. Bazı kısımlarında boyuna sivilce çıkmaya devam ediyor. Bu ilaçların mevcut aknelerin sivilceye dönüşmesine, vücudun onları dışarı çıkarıp atmaya etkisi var mı? Örneğin alnımın sağ ve sol tarafında (faullere yakın kısımlar dahil) hiç durmadan ortaya çıkıyor. Biri bitti derken diğeri ortaya çıkıyor. Ancak alnımın üst taraflarının bir kısmında sadece izler kaldı onlar da yavaş yavaş geçer diye umuyorum. Diğer taraflarda niye böyle oluyor anlayamadım. Ergenlik döneminde çıkmayan sivilceler şimdi çıkmaya başladı.
Hocam, aynı iki ilacı yazmıştı doktor ortaokuldayken aşırı zor sürmesi falan filan zar zor sürüyordum ve hiçbir işe yaramadı. Roaccutane hariç hiçbir ilacın sivilceleri geçirdiğine inanmıyorum.

Hocam, aynı iki ilacı yazmıştı doktor ortaokuldayken aşırı zor sürmesi falan filan zar zor sürüyordum ve hiçbir işe yaramadı. Roaccutane hariç hiçbir ilacın sivilceleri geçirdiğine inanmıyorum.
Ben ikisini dönüşümlü kullanıyorum. Kullanım talimatında 4-8 hafta arası işe yarayacağını söylüyor ancak bu süre zarfında dahil durmadan sivilcelerin çıkması canımı sıkıyor. Senin kullandığın krem mi hap mı?

Ben ikisini dönüşümlü kullanıyorum. Kullanım talimatında 4-8 hafta arası işe yarayacağını söylüyor ancak bu süre zarfında dahil durmadan sivilcelerin çıkması canımı sıkıyor. Senin kullandığın krem mi hap mı?
Roaccutane hap ama çok yan etkisi var ben de yan etki hiç olmadı ama. 4 8 hafta arası da bir işe yaramayacak, ben 2 3 ay kullandım aynı kremleri sadece cildimi pullaştırıp döktüler sivilceler aynı kaldı. Siyah noktalarım geçmişti gerçi.

Sivilcelere Roaccutane iyi geliyor ancak çok yan etkisi var. Eğer aşırı sivilceniz yoksa krem falan sürmeyin. Her gün yüzünüzü suyla yıkayın sadece. Kimyasal sürmemeye çalışın. Bir de elinizi sık sık yüzünüze değdirmeyin.

Hocam, cildiyeye gidip roaccutane yazdırabilirsiniz ama o kadar sivilceniz yoksa gerek yok. Ama dediğim gibi o kremler bir işe yaramaz üstüne bir de eziyet.
Sivilcelere Roaccutane iyi geliyor ancak çok yan etkisi var. Eğer aşırı sivilceniz yoksa krem falan sürmeyin. Her gün yüzünüzü suyla yıkayın sadece. Kimyasal sürmemeye çalışın. Bir de elinizi sık sık yüzünüze değdirmeyin.
Alnım dolu diyebilirim. Biri bitti derken diğeri çıkıyor. Bazı yerlerde kırmızı izler kaldı.

Alnım dolu diyebilirim. Biri bitti derken diğeri çıkıyor. Bazı yerlerde kırmızı izler kaldı.

Benim de kullanmaya başladığımda kremleri sadece alnımda vardı. Sonra alnımdakiler geçti kendi kendine dedim oh kurtuldum ama izleri kalmıştı. Sonrasında yanağımda çıkmaya başladı dedim yeter roaccutane a başladım. Ve hepsi geçti ama izler duruyor :D 1-2 haftaya da fraksiyonel lazer yaptıracağım izler için.

Benim de kullanmaya başladığımda kremleri sadece alnımda vardı. Sonra alnımdakiler geçti kendi kendine dedim oh kurtuldum ama izleri kalmıştı. Sonrasında yanağımda çıkmaya başladı dedim yeter roaccutane a başladım. Ve hepsi geçti ama izler duruyor :D 1-2 haftaya da fraksiyonel lazer yaptıracağım izler için.
Ergenlik döneminde bir iki tane çıkardı, şimdi 10 tane var 😑 Belki sıcakların etkisiyle iyileşme çok yavaş oluyor ama kötü yanı en sonunda izlerin kalacak olması. Ne kadara yapıyorlar lazeri peki?

Yeni konular

Geri
Yukarı